W przyszłym roku mija sto lat od włączenia Bródna do Warszawy. Jest oryginalny pomysł, by to uczcić

Tylko 700 zł potrzeba, aby powstał wirtualny album zawierający 100 zdjęć Bródna, niepowtarzalnych, bo pochodzących z prywatnych albumów mieszkańców.

Początki Bródna wiążą się z powstaniem kolei nadwiślańskiej wybudowanej przez władze carskie. Wtedy zaczęli tu osiedlać się m.in. kolejarze i robotnicy. W tamtym czasie Bródno przypominało przedmieście Warszawy pełnym drewnianych domów. Większość z nich spłonęła w czasie II wojny światowej. Dziś pozostało niewiele budynków pamiętających tamte czasy.

Spodobało ci się? Polub nas

Jednym z elementów na zachowanie wspomnień o dawnym Bródnie ma być album BRD100 składający się z fotografii zebranych wśród mieszkańców dzielnicy. Na zrealizowanie przedsięwzięcia pomysłodawcy projektu chcą zebrać środki dzięki platformie PolakPotrafi . Aby powstał album w wersji wirtualnej potrzeba - 700 zł, w wersji - drukowanej - 1 000 zł.

 

Za stronę artystyczną albumu będzie odpowiadał Paweł Sky, grafik, projektant, artysta od urodzenia związany z Bródnem. Album będzie firmowało zaś Stowarzyszenie "Kulturalne Bródno" , które od lat inicjuje i wspiera wydarzenia kulturalne i edukacyjne na Bródnie.

Więcej o: