Wola ma się czym pochwalić! Dwukrotnie wzrosną środki na inwestycje

W przyszłorocznym budżecie Dzielnicy Wola m. st. Warszawy jest ponad 500 mln zł. Z tego, w porównaniu z tegorocznym budżetem o 50 procent wzrosną środki przeznaczone na inwestycje. Natomiast wydatki na edukację zwiększą się (od 2012 roku) o 30 procent.

Największe projekty dzielnicy to budowa: Wolskiego Centrum Kultury (7,2 mln zł), przedszkola przy ul. Boguszewskiej (5,5 mln zł) dla 225 dzieci oraz żłobka przy ul. Ciołka (3 mln zł).

Spodobało ci się? Polub nas

- Zmodernizowanych zostanie również siedem szkół na łączną kwotę 12 mln zł - informuje Adam Hać, zastępca Burmistrza Woli.

W przyszłym roku rozpocznie się również budowa szkoły podstawowej i gimnazjum na Odolanach oraz ul. Szańcowej na Ulrychowie.

Projekt budżetu dzielnicy Wola na 2016 rokProjekt budżetu dzielnicy Wola na 2016 rok Projekt budżetu dzielnicy Wola na 2016 rok Projekt budżetu dzielnicy Wola na 2016 rok

Z kolei na ochronę zdrowia dzielnica chce przeznaczyć ponad 48 mln zł, zaś na kulturę i ochronę dziedzictwa kulturowego - 20, 5 mln zł. Najmniej, bo 5, 5 mln zł, zaplanowano w budżecie na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska.

Więcej o: