Park Polskich Wynalazców. Mieszkańcy nie chcą tu dewelopera. Protestują

Mieszkańcy osiedla przy Grzegorzewskiej zbierają głosy pod petycją w sprawie zielonej działki w Parku Polskich Wynalazców. Nie chcą, aby działka u podnóża parku została oddana pod budowę mieszkań. - "Miasto musi dbać także o starych mieszkańców. Ursynów budowano jako zielone osiedle a teraz chce się zrobić z tego betonowe miasto?" - mówią.

O sprawie poinformował serwis Halo Ursynów . Mieszkańcy sprzeciwiają się decyzji miejskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami o sprzedaży tzw. psiej górki. Jak pisze Sławek Kińczyk : w planie zagospodarowania przestrzennego z 2002 roku na dwóch działkach przy Grzegorzewskiej 13 przewidziano blok mieszkalny. - Nic dziwnego, że sąsiedzi zaczęli protestować - w przypadku budowy straciliby parking przed blokiem, część górki oraz ładny widok - tłumaczy w swoim artykule.

Spodobało ci się? Polub nas

Na stronie portalu przeczytamy też, że zarząd dzielnicy wpisał zyski z tej transakcji do przyszłorocznego budżetu Ursynowa. Sprawą zainteresowali się ursynowscy radni. Jutro jeden z nich Krystian Malesa wspólnie z protestującymi mieszkańcami pojawi się na Komisji Ładu Przestrzennego Rady M. St. Warszawy, by przekonywać miejskich radnych do zmian w planie.

Więcej o: