Szeroka Wołoska otwarta, od rana na swoje trasy wróciła komunikacja miejska. Są zmiany

Drogowcy zlikwidowali wąskie gardło pomiędzy Woronicza a Konstruktorską. Jeszcze do wczorajszego wieczoru trwały ostatnie prace na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Woronicza.

Spodobało ci się? Polub nas

- Obecnie przejazd Wołoską od Woronicza w kierunku Ursynowa jest już możliwy. Skrzyżowanie jest w pełni przejezdne - podawał przed godz. 7 reporter tvnwarszawa.pl. - Toczą się jeszcze drobne prace przy torowisku, ale to kosmetyka - tramwaje kursują normalnie. Te prace w żaden sposób nie wpływają na ruch samochodowy - dodał.

Remont na WołoskiejRemont na Wołoskiej Remont na Wołoskiej, fot. Wikipedia Remont na Wołoskiej, fot. Wikipedia

Od poniedziałkowego poranka na swoje stare trasy wróciły linie tramwajowe i autobusowe: 17, 41, 136, 138, 168, 218, 222, N01, N33, N34, N36. Wciąż zawieszona jest linia tramwajowa 37, zlikwidowana została zastępcza linia autobusowa Z-1. Zmieniona została także lokalizacja niektórych przystanków.

Na fragmencie Wołoskiej w stronę Służewca przez wiele lat był tylko jeden pas ruchu. Teraz oba kierunki są dwujezdniowe. Drogowcy przebudowali skrzyżowanie ul. Wołoskiej z Racławicką i Odyńca oraz Woronicza. Zbudowano nowe chodniki i drogę rowerową. Zmodernizowano trasę tramwajową. Długość przebudowanego odcinka to 1200 m

Więcej o: