To oburzyło internautę: kierowca w Śródmieściu jedzie po chodniku slalomem między rowerzystą i pieszym [WIDEO]

Nagranie od razu trafiło do sieci. Widać na nim jadącego chodnikiem wzdłuż al. Armii Ludowej kierowcę kombivana. Po drodze mija pieszego i rowerzystę. - Auto nie było w żaden sposób oznakowane - wyjaśnia autor filmiku, na którym widać zajście.

Spodobało ci się? Polub nas

Zdarzenie zarejestrował Artur Jankowski, 32-latek z Warszawy, który od dawna nagrywa pirackie zachowania kierowców. - Mam wideorejestrator, który jest włączony non stop. Jeśli dochodzi do jakiejś niecodziennej sytuacji na drodze, to publikuję zapis z nagrania na swoim kanale - wyjaśnia autor. Jak dodaje, robi to "dla zabawy" i po to, by "czuć się bezpiecznie w trasie, np. wtedy, gdy coś mi się przydarzy".

 

Ostatni filmik nakręcił w środę ok. godz. 15.30. Widać na nim, jak wzdłuż al. Armii Ludowej - na odcinku między GUS-em a rondem Jazdy Polskiej - po chodniku jedzie samochód typu kombivan. Slalomem omija pieszego i rowerzystę. - Wyglądał na samochód cywilny, bo nie miał żadnych naklejek ani oznaczeń sugerujących, że jest to auto służb miejskich, nie miał też koguta - opisuje Artur. - Być może to był samochód służbowy, ale nie był w żaden sposób oznakowany.

Kadr z filmu na YouTube / Artur Jankowski Kadr z filmu na YouTube / Artur Jankowski

Artur dodaje, że nie powiadomił o zdarzeniu

policji

, bo tego nie robi. - Opublikowałem już kilkadziesiąt filmików, ale tylko raz do tej pory zadzwoniłem na policję - mówi Jankowski. Oburza go, że kierowcy tak często łamią przepisy drogowe w Warszawie. - Może choć w ten sposób uda mi się uwrażliwić kierujących na przestrzeganie zasad - dodaje.

Więcej o: