KM-ki pojadą znacznie dalej. Od połowy grudnia Koleje Mazowieckie zawiozą nas do Gdyni i Krakowa

Koleje Mazowieckie uruchamiają nowe połączenia. Od 19 grudnia pociągi KM będą kursować w weekend do Gdyni (czas: 4 godz. i 8 minut) i Krakowa (2 godz. i 40 minut). Przewoźnik zapewnia, że będziemy podróżować w komfortowych warunkach.

Spodobało ci się? Polub nas

13 grudnia Koleje Mazowieckie wprowadzają nowy rozkład jazdy. - Będzie zbliżony do obecnego. Na niektórych liniach pojawią się dodatkowe połączenia w szczycie porannym oraz popołudniowym - informuje Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich. Chodzi o kursy z Warszawy do Łukowa, Dęblina, Działdowa, Sierpca i Kutna. Ze zmianami w rozkładzie jazdy muszą się liczyć pasażerowie na linii do Radomia (tu rozpoczną się prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Okęcie - Piaseczno), Skierniewic (zakończyła się modernizacja linii) i Małkini (tu prace nadal trwają).

Pociąg Kolei MazowieckichPociąg Kolei Mazowieckich Materiały prasowe Pociąg Kolei Mazowieckich, fot. materiały prasowe

Na torach "Dragon" i "Słoneczny"

Nowością w rozkładzie jazdy KM są weekendowe połączenia do Gdyni i Krakowa. Pierwsze kursy zaplanowano 19 grudnia.

* Warszawa - Kraków

Do Krakowa pojedzie "Dragon". Będzie ruszał ze stacji Warszawa Wschodnia w soboty i niedziele o godz. 9.19. Do Krakowa dotrze o 12.14. W drogę powrotną wyruszy o 16.18 i dowiezie podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19.08.

Bilet normalny na pociąg "Dragon" będzie można kupić za 40 złotych.

* Warszawa - Gdynia

Do Gdyni - tak, jak latem - zawiezie nas "Słoneczny". Będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę. Pociąg ruszy z przystanku Warszawa Zachodnia o godz. 7.20 i na miejsce dotrze o godzinie 11.38. W drogę powrotną wyruszy o 13.40. W stolicy będzie o 17.44.

Bilet na "Słoneczny" kosztuje 45 złotych.

Rower przewieziesz za darmo

Do Krakowa i Gdyni pojedziemy nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiadają przewijaki dla niemowląt. Za darmo będzie nimi można przewieźć psa lub rower.

Takimi wagonami Kolei Mazowieckich pojedziemy do Gdyni i KrakowaTakimi wagonami Kolei Mazowieckich pojedziemy do Gdyni i Krakowa Fot. materiały prasowe Takimi wagonami Kolei Mazowieckich pojedziemy do Gdyni i Krakowa, fot. materiały prasowe

- W tym roku wakacyjny "Słoneczny" był rekordowo popularny, przewiózł blisko 120 tysięcy podróżnych. To ogromny sukces, dlatego postanowiliśmy dać pasażerom możliwość taniego, komfortowego i szybkiego podróżowania na trasie do Gdyni i Krakowa - tłumaczy Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów KM znajdziecie na stronie internetowej spółki .

Więcej o: