W piątek na budynku w centrum Warszawy wyświetlą niezwykły film o zwierzętach zagrożonych wyginięciem. Po co?

27 listopada w piątek na budynku Centrum Bankowo-Finansowego ?Nowy Świat?, przy rondzie de Gaulle'a zostanie wyświetlona projekcja przedstawiająca zwierzęta zagrożone wyginięciem. To część międzynarodowej kampanii społecznej organizowanej przez Discovery Channel, która ma uświadomić ludziom, co zrobić, żeby do tego nie dopuścić.

Spodobało ci się? Polub nas

Na ścianach budynku wyświetlona zostanie sekwencja filmów przedstawiających zwierzęta zagrożone wyginięciem. Pokazane zostaną zarówno polskie gatunki, jak też te, które żyją w środowisku wodnym, pustynnym, biegunowym oraz tropikalnym.

Partnerami polskiej odsłony kampanii #StartWith1Thing są Miasto Stołeczne Warszawa oraz WWF Polska. Jej celem jest zjednoczenie ludzi na całym świecie pod wspólnym hasłem ochrony środowiska i pomocy zagrożonym gatunkom.

- W ciągu 100 lat 50 proc. gatunków może zniknąć z powierzchni Ziemi - nie tylko tych egzotycznych, ale również nam bliskich - takich, jak ryś czy wilk. Kampania edukuje i aktywizuje społeczeństwo w obszarze zmiany przyzwyczajeń i stylu życia, które mogą znacząco przyczynić się do ochrony zagrożonych gatunków, środowiska i samej ludzkości. Discovery wierzy, że nie jest jeszcze za późno - mówią organizatorzy.

Kampania DiscoveryKampania Discovery Wikipedia Wikipedia

Discovery twierdzi, że dzięki drobnym krokom, jak ograniczenie spożycia mięsa lub jazda do pracy rowerem, można zmienić świat na lepsze i uratować życie wielu stworzeń.

Nadawca postanowił połączyć siły z Miastem Stołecznym Warszawa oraz WWF Polska, aby udowodnić, że mieszkańcy Polski mogą także aktywnie włączyć się w tę "największą akcję ratunkową w dziejach". Startowi kampanii towarzyszyć będzie specjalna projekcja. Pokaz odbędzie się od godz. 16.00 do 21.00 na budynku Centrum Bankowo - Finansowego "Nowy Świat" w najbliższy piątek, 27 listopada.

Na filmie poniżej widać, co działo się podczas projekcji w Nowym Jorku w sierpniu 2015 roku. Mapping wykonano na Empire State Building.

 
Więcej o: