Kolejne obraźliwe hasło na Pradze, tym razem antyżydowskie

Jeszcze kilka dni temu było głośno o rasistowskich napisach, które pojawiły się na fasadzie zabytkowej kamienicy przy ul. Inżynierskiej. Teraz wulgarne hasło pojawiło się na murze przy ul. Kowelskiej. W pobliżu działa m.in. przedszkole i liceum.

Spodobało ci się? Polub nas

Antysemicki napis "Jeb... Żydów" szpeci mur znajdujący się między kamienicami przy ul. Kowielskiej, nr 6 i 10. Na tej samej ulicy, na przeciwko, znajduje się też LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz liceum dla dorosłych. Natomiast tuż obok, bo przy ul. Strzeleckiej, maluchy uczęszczają do Przedszkola nr 167. W pobliżu stoi też ważny dla Pragi zabytek - XIX wieczny Pałacyk Konopackiego, należący niegdyś do Ksawerego Konopackiego (nomen omen żydowskiego pochodzenia), założyciela tej części Pragi.

ul. Kowelska na Pradze Północul. Kowelska na Pradze Północ metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

O sprawie powiadomiliśmy projekt HejtSTOP , który walczy z antysemityzmem, homofobią, faszyzmem, rasizmem oraz każdą inną formą nienawiści. - Sprawdzimy do kogo należy teren na którym znajduje się ogrodzenie - mówi Joanna Grabarczyk, koordynatorka projektu.

Obraźliwe napisy w przestrzeni miejskiej można zgłaszać poprzez stronę kampanii. Dzięki niej udało się zlikwidować kilkadziesiąt obraźliwych haseł m.in. w Metrze Wilanowska .

Więcej o: