Spodobało ci się? Polub nas
Na stronie Ośrodka Stegny pojawił się komunikat, że rozpoczęcie łyżwiarskiego sezonu zimowego planowane jest na 1 grudnia 2015 roku. Jak dowiedzieliśmy się w Ośrodku, data może się jednak zmienić. - Tak jak napisaliśmy w komunikacie, proces schładzania toru zależy od zewnętrznych warunków atmosferycznych. Na razie nic się nie zmieniło, lodowisko ma zostać otwarte 1 grudnia - poinformowała nas pracowniczka Ośrodka.
Ceny będą prawdopodobnie takie, jak w ubiegłym sezonie - bilet normalny w dni powszednie - 10 zł (ulgowy 6 zł), bilet weekendowy (piątek, sobota, niedziela) - 11 zł (ulgowy - 7 zł).
Modernizacja Toru Stegny
Lodowisko Stegny należy do jednego z chętniej odwiedzanych w Warszawie podczas sezonu zimowego. Za jakiś będzie się prawdopodobnie cieszył jeszcze większą popularnością. Ma bowiem przejść gruntowny remont. Prace modernizacyjne mają rozpocząć się w przyszłym roku. Ich koszt to około 160 mln złotych.
Projekt modernizacji toru łyżwiarskiego STEGNY zakłada wyburzenie istniejącego budynku zaplecza (będącego w złym stanie technicznym), pozostawienie istniejącej płyty toru łyżwiarskiego wraz z całą infrastrukturą i technologią mrożenia oraz budowę zadaszenia toru łyżwiarskiego i budynku zaplecza, jako jednej bryły.
Projekt modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny zakłada wyburzenie istniejącego budynku zaplecza (będącego w złym stanie technicznym), pozostawienie istniejącej płyty toru łyżwiarskiego wraz z całą infrastrukturą i technologią mrożenia oraz budowę zadaszenia toru łyżwiarskiego i budynku zaplecza, jako jednej bryły. Wokół toru łyżwiarskiego zbudowana zostanie bieżnia, a powierzchnia lodowisk i toru po wyłożeniu specjalną podłogą będzie stanowić arenę do rozgrywania (poza sezonem) innych dyscyplin sportowych np. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, itp., z widownią na ponad 6000 osób.
Dzięki przyjętym parametrom, obiekt będzie umożliwiał organizację zawodów o randze międzynarodowej w takich dyscyplinach jak łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie oraz curling. Nie zabraknie również miejsc, gdzie będzie można się zrelaksować - saun, jacuzzi i pomieszczeń odnowy biologicznej. W zmodernizowanym budynku pojawią się ponadto biura, boksy dla komentatorów, pomieszczenia antydopingu i pierwszej pomocy medycznej oraz pomieszczenia związane z organizacją zawodów międzynarodowych dostosowane do wytycznych poszczególnych federacji sportowych.
Lodowiska Warszawa
Oprócz lodowiska Stegny, w Warszawie będzie funkcjonowało jeszcze kilka innych lodowisk . Od 6 listopada już działa lodowisko na Targówku - lodowisko jest czynne od godz. 9.00 do 21.00, a obok ślizgawki działa wypożyczalnia łyżew. Lodowisko na Wawrze rozpocznie sezon w sobotę 28 listopada - tam do dyspozycji łyżwiarzy będzie 600m2 tafli lodu. Również 28 listopada ponownie otworzy się dla warszawiaków największe lodowisko w Polsce - lodowisko na Narodowym.
Większość lodowisk rozpocznie jednak swoją działalność wraz z początkiem grudnia, a czynne będą aż do marca przyszłego roku. 1 grudnia otworzy się m.in. lodowisko zadaszone w Wilanowie (Centrum Sportu Wilanów przy ul. Gubinowskiej 28/30) oraz na Woli (Ośrodek "Moczydło" SCS Aktywna Warszawa, przy ul. Górczewskiej 69/73).
Oprócz stałych adresów pojawią się nowe. Nowa miejska ślizgawka zostanie wybudowana w pobliżu trybuny honorowej na pl. Defilad, od strony ulicy Marszałkowskiej. Planowane otwarcie lodowiska już 6 grudnia. Z kolei 5 grudnia planowane jest otwarcie miejskiej ślizgawki na Rynku Starego Miasta. Staromiejskie lodowisko, o powierzchni blisko 600 m2, ma kształt pierścienia, który otacza pomnik Warszawskiej Syrenki.
Dla narciarzy
Z kolei na amatorów jazdy na nartach oraz snowboardzie, jak informuje Ratusz, czeka Całoroczny Stok Narciarski "Szczęśliwice" przy ul. Drawskiej 22. Na 75-metrowym stoku, pokrytym igielitem, znajduje się 227-metrowa trasa zjazdowa. Przy zjeździe z górki można osiągnąć średnią prędkość nawet 36 km/h. Gdy temperatura spadnie poniżej zera trasa zjazdowa jest sztucznie naśnieżana. Na szczyt stoku wjeżdżają dwa wyciągi: talerzowy oraz krzesełkowy. Dodatkowo na "Szczęśliwcach" działa rekreacyjna kolejka grawitacyjna dla saneczkarzy.