"Jeb.... Araba i Murzyna" na zabytkowym "Domu pod Syreną" na warszawskiej Pradze

Na fasadzie dawnej zajezdni tramwajów, kamienicy zwanej także "Domem pod Syreną" przy ul. Inżynierskiej 6 na Pradze, pojawiły się rasistowskie napisy. Sprawę zgłoszono prokuraturze. Jeszcze w tym tygodniu zaplanowano akcję wyczyszczenia muru.

Spodobało ci się? Polub nas

- Informację dostaliśmy od anonimowego użytkownika za pomocą naszej aplikacji internetowej - mówi Joanna Grabarczyk, koordynatorka kampanii HejtStop ,, której celem jest walka z rasistowskim hasłami na murach. I dodaje, że sprawa jeszcze tego samego dnia została zgłoszona do prokuratury.

ul. Inżynierska 6, Praga Północul. Inżynierska 6, Praga Północ http://hejtstop.pl/ http://hejtstop.pl/

Z namierzeniem sprawców nie powinno być problemu, ponieważ po tej samej stronie ulicy, zarówno od Wileńskiej, jak i od Stalowej jest zainstalowany monitoring.

O zdarzeniu poinformowany został także Zakład Gospodarowania Nieruchomościami. - Czekamy na wydanie zgody na zamalowanie napisów, chcielibyśmy to zrobić jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Grabarczyk.

Budynek, który powstał w latach 60. XIX wieku pełni ważną rolę w historii Warszawy. Znajdowała się tu bowiem pierwsza stołeczna zajezdnia, najpierw konna (obsługującą linię kursującą na trasie: Dworzec Petersburski przez most Kierbedzia do Dworca Warszawsko-Wiedeńskiego), a od 1908 roku obsługująca tramwaj elektryczny. Dzisiaj w budynku znajdują się mieszkania i rekwizytornia.

Więcej o: