Na mecz z Islandią pojedź metrem, będzie najszybciej. Saska Kępa znów wyłączona z ruchu

Już dziś o 20.45 na Stadionie PGE Narodowym reprezentacja Polski zmierzy się z Islandią, czarnym koniem eliminacji. Mecz, prócz emocji przyniesie spore zmiany komunikacyjne, dlatego polecamy na stadion dojechać komunikacją publiczną. Saska Kępa znów na kilka godzin będzie wyłączona z ruchu.

Spodobało ci się? Polub nas

Metro i SKM co kilka minut

Przed i po meczu metro na linii M2 będzie kursowało co 3 minuty, a na linii M1 co 5 minut.

Po zakończeniu meczu pociągi SKM i KM będą odjeżdżały z przystanku Warszawa Stadion w kierunku centrum co 5-7 minut.

Saska Kępa wyłączona z ruchu

Obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: Al. Księcia Józefa Poniatowskiego, Al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej, Al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Otwarcie zamkniętego obszaru nastąpi około godziny 20:45.

Przed meczem, od około godziny 18.00 do około godziny 20.45 dla ruchu zamknięta będzie ulica Francuska na odcinku rondo Waszyngtona - ulica Zwycięzców. Autobusy linii 117, 138 i 146 będą kursowały trasami objazdowymi ulicami: Zwycięzców - Saską - al. Waszyngtona.

Specjalne autobusy spod Stadionu

W sąsiedztwie stadionu kursy będą rozpoczynały specjalne linie autobusowe 903 i 904 dojeżdżające na Bródno i do ronda Wiatraczna

- 903 AL. ZIELENIECKA - Zamoyskiego - Targowa - al. Solidarności - Radzymińska - Trocka - Borzymowska - św. Wincentego - Kondratowicza - Chodecka - BRÓDNO-PODGRODZIE

- 904 BEREZYŃSKA - al. Waszyngtona - al. Stanów Zjednoczonych - RONDO WIATRACZNA.

Dodatkowo zostaną uruchomione kursy linii 509 na trasach: AL. ZIELENIECKA - NOWODWORY oraz ADAMPOLSKA - GOCŁAW.

A tramwaje?

Tramwaje linii 6 i 26 będą także realizowały dodatkowe kursy rozpoczynające się przy al. Zielenieckiej.

- "Szóstka" będzie odjeżdżała w kierunku Gocławka i Metro Młociny

- 26 w kierunku Os. Górczewska.

W przypadku wyłączenia z ruchu po meczu mostu Poniatowskiego, al. Zielenieckiej i ulicy Sokolej zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu linii autobusowych i tramwajowych.

Tramwaje linii 7 i 22 zostaną skierowane na most Śląsko-Dąbrowski.

Tramwaje linii 9 i 24 po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na  PL. STARYNKIEWICZA, a po stronie praskiej dojadą do DW. WSCHODNIEGO.

Linia 25 pojedzie Towarową, Trasą W-Z i Targową.

W zastępstwie tramwajów zostanie uruchomiona linia autobusowa Z, która będzie obsługiwała trasę: PL. ZAWISZY - Al. Jerozolimskie - al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - Zwycięzców - Saska - WIATRACZNA.

Trasami objazdowymi kursować będą autobusy linii: 102, 111, 117, 123, 125, 135, 138, 146, 147, 158, 166, 202, 507, 509, 517, 521, oraz N02, N22, N24 i N72.

Bilet na mecz biletem na komunikację i P+R

Osoby posiadające bilet na mecz, bilet-zaproszenie lub akredytację UEFA będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej i parkingów Parkuj i Jedź od 13 listopada, od godziny 6.00 do 14 listopada, do godziny 1.00.

Uprawnienia będą obowiązywały na obszarze pierwszej strefy biletowej w autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach SKM i KM. W metrze - w celu umożliwienia osobom z uprawnieniami do bezpłatnych przejazdów dostania się na stacje - zostaną otwarte bramki awaryjne i bagażowe oraz zostaną udostępnione bezpłatne wejściówki umożliwiające otworzenie bramek.

Więcej o: