W Warszawie stanie pomnik słynnego trenera boksu, będzie też sportowa aleja gwiazd

Pomnik legendarnego trenera boksu Feliksa "Papy" Stamma stanie przy Hali Mirowskiej. Jego budowę ma sfinansować Fundacja im. Feliksa Stamma, prowadzona przez prawnuczkę sportowca. Oprócz rzeźby fundacja chce upamiętnić wychowanków "Papy Stamma" w postaci alei gwiazd. Ma ona przebiegać od pomnika do wejścia Hali Gwardii.

Spodobało ci się? Polub nas

Monument, którego ostateczny kształt zostanie wyłoniony w drodze konkursu rzeźbiarsko-architektonicznego, ustawiony będzie w zachodniej części osi pieszej al. Piotra Drzewieckiego, od strony al. Jana Pawła II. Pomnik sąsiadować będzie z Halami Mirowskimi.

Jako trener siedmiokrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (od 1936 do 1968). 14 razy prowadził Polskę w turniejach o mistrzostwo Europy. Ponad 130 razy stał w narożniku w czasie oficjalnych meczów międzypaństwowych.

Wychowawca i trener kilkudziesięciu bokserów, mistrzów oraz medalistów olimpijskich, świata i Europy. Należą do nich: Zygmunt Chychła, Kazimierz Paździor, Jerzy Kulej, Jan Szczepański, Józef Grudzień, Marian Kasprzyk, Aleksy Antkiewicz, Zbigniew Pietrzykowski, Leszek Drogosz, Tadeusz Walasek, Jerzy Adamski, Artur Olech, Zdzisław Soczewiński i Bogdan Węgrzyniak.

Feliks Stamm jako trener siedmiokrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (od 1936 do 1968), natomiast 14 razy prowadził Polskę w turniejach o mistrzostwo Europy i ponad 130 razy stał w narożniku w czasie oficjalnych meczów międzypaństwowych. Wychowawca i trener kilkudziesięciu bokserów, mistrzów oraz medalistów olimpijskich, świata i Europy.

Więcej o: