Radiostacja wraca? Novika: "Dla mnie - i nie tylko mnie - Radiostacja dała początek wszystkiemu"

- W 1998 roku wystartowała Radiostacja - która dla mnie - i nie tylko mnie - dała początek wszystkiemu! Jedną z flagowych audycji była Houserka i w najbliższy piątek w Nowa Jerozolima, wraz z człowymi reprezentantami "Starej Radiostacji" powspominamy i przywrócimy tamtą energię - pisze na swoim profilu Novika.

Spodobało ci się? Polub nas

Radiostacja powstała dokładnie 11 listopada 1998 roku jako rezultat pracy zespołu pod kierunkiem Justyny Depo jako dyrektora generalnego, Pawła Sito jako dyrektora programowego oraz Grzegorza Hoffmana jako dyrektora muzycznego.

Zespół Radiostacji liczył początkowo ok. 80 młodych osób, specjalistów w różnych dziedzinach muzyki. Twórcy Radiostacji zdefiniowali stację jako radio alternatywne, prezentujące najnowszą muzykę, nieobecną w innych stacjach. Podczas pierwszych lat istnienia Radiostacja starała się kreować nowe trendy muzyczne, a na antenie debiutowało kilku znanych obecnie polskich prezenterów radiowych i telewizyjnych.

Wiele osób wspomina Radiostację jako jedną z najlepszych polskich stacji muzycznych. Audycję, którą najczęściej wspominają fani Radiostacji była Houserka, której w niektóre weekendy słuchało podobno 50 tysięcy ludzi i więcej. - Niezapomniany klimat czarnej, winylowej płyty i gramofonów, muzyki przywożonej skąd tylko się da, nagrywanych kaset, które krążyły później w siódmym obiegu - czytamy na stronie wydarzenia .

Audycję tę od początku tworzyli: Robert Dinn, Sebastian Skalski oraz (nieco później) dj Glasse. - Na Houserce "wychowały się" i kreowały swój gust muzyczny tysiące młodych i nieco starszych ludzi - kontynuują organizatorzy.

Jeżeli tak samo jak Novika kochaliście Radiostację, to tej imprezy opuścić nie możecie. W Nowej Jerozolimie impreza rozpocznie się o 23:00. Zagrają GLASSE, SEB SKALSKI, LAST ROBOTS (Igor & Bert) oraz Novika. Bilety w cenie 20 zł.

Więcej o: