Żyje z 90 psami. Ich sytuacja jest dramatyczna. Wyprzedaje swoje prace, żeby przetrwać zimę

- Obecnie Bożena Wahl mieszka z 90 psami. ich sytuacja jest dramatyczna. Dlatego zdecydowaliśmy się jej w tym pomóc i zorganizować wystawę, na której będzie można kupić jej obrazy i szkice". Obrazy słynnej opiekunki psów, artystki, której sztuką zachwycał się nawet Zdzisław Beksiński, będzie można zobaczyć oraz kupić już w niedzielę w Klubie Harenda od godziny 12:00.

Spodobało ci się? Polub nas

Obrazami 83-letniej Bożeny Wahl zachwycał się Zdzisław Beksiński i właściciele najlepszych galerii od Paryża po Nowy Jork. Była obiektem westchnień całej powojennej Warszawy. Oprócz malarstwa, jej wielką miłością zawsze były psy. To dla nich, w Boguszycach koło Rawy Mazowieckiej stworzyła dom, który przez wiele lat nazywano psim rajem. Zachwycały się nim media, celebryci i zwykli miłośnicy psów. Do czasu.

Bożena WahlBożena Wahl Obraz Obraz, który będzie można kupić podczas wystawy/ Facebook.com

Schronisko z biegiem lat zaczęło podupadać. Bożena Wahl na schronisko przeznaczyła całe swoje prywatne oszczędności i pieniądze zarobione na sprzedaży obrazów. To, co namalowała, próbowała sprzedać. A jak sprzedała, od razu wydawała na psy. Kilka obrazów nigdy na aukcje jednak nie trafiło. Miały dziury od psich zębów albo zacieki od psiego moczu.

W końcu środków zaczęło brakować.

Bożena WahlBożena Wahl  Obraz, który będzie można zakupić podczas wystawy/ Facebook.com

- Obecnie Bożena Wahl mieszka z 90 psami. ich sytuacja jest dramatyczna - brakuje pieniędzy, brakuje karmy, a zbliża się zima - piszą organizatorzy wystawy. - Artystka nie chce jamłużny, nie chce pieniędzy - chce zarobić na swoich podopiecznych tak jak robiła to do tej pory - sprzedając obrazy. Dlatego zdecydowaliśmy się jej w tym pomóc i zorganizować wystawę , na której będzie można kupić jej obrazy i szkice  -dodają.

Boże na WahlBoże na Wahl Obraz, który będzie można zakupić podczas wystawy/ Facebook.com Obraz, który będzie można zakupić podczas wystawy/ Facebook.com

Dla miłośników sztuki jest to niebywała okazja aby poznać artystkę ale również aby kupić jej prace. Bożena Wahl obiecała przywieźć obrazy na każdą kieszeń. Osoby, które nie mają zamiaru kupować prac mogą pomóc w inny sposób - przynosząc karmę dla zwierząt.

Więcej o: