Spacery po Warszawie, pokazy filmowe i kawa w najlepszych kawiarniach. Obchodzimy urodziny MetroWarszawa!

Ani się obejrzeliśmy, a już stuknął nam roczek! Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę - przez całą sobotę 7 listopada (a także w niedzielę) będziecie mogli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach - pokazach w najmniejszym kinie w Warszawie czy spacerach po stolicy. Jest jeszcze coś specjalnego - na hasło metrowarszawa w najlepszych kawiarniach w stolicy będzie czekać na was kawa w promocyjnej cenie.

Spodobało ci się? Polub nas

Serwis metrowarszawa.pl ruszył dokładnie rok temu. W ciągu tych 12 miesięcy staraliśmy się być tam, gdzie naszym zdaniem w Warszawie dzieje się najwięcej i najciekawiej, próbowaliśmy dotrzeć do miejsc, których jeszcze nikt nie zbadał oraz przedstawić Wam osoby, które sprawiają, że Warszawa jest tak kolorowym i wciąż rozwijającym się miastem.

Ten serwis nie miałby oczywiście racji bytu, gdyby nie Wy - nasi czytelnicy, którzy przesyłacie nam czasem fascynujące historię oraz nieustannie inspirujecie do eksplorowania zakamarków stolicy. W związku z tym mamy dla Was coś specjalnego. Już w sobotę 7 listopada będziecie mogli wziąć udział w trzech pokazach filmowych w najmniejszym kinie w Warszawie przy ulicy Żurawiej 20. Pamiętajcie, aby zapisać się na wybrany seans - pokazy są oczywiście darmowe!

23.10 - Adam (2009), reż. Max Mayer, prod. USA;

28.10 - Słomiany Wdowiec (1955), reż. Billy Wilder, prod. USA ;

30.10 - Lokator (1976), reż. Roman Polański, prod. Francja;

11.11 - Dobrzy sąsiedzi (2010), reż. Jacob Tierney, prod. Kanada;

13.11 - Delikatesy (1991), reż. J.P.Jeunet i Marc Caro, prod. Francja;

18.11 - Gran Torino (2008), reż. Clint Eastwood, prod. USA;

20.11 - Strasznie głośno, niesamowicie blisko (2011), reż. Stephen Daldry, prod. USA;

25.11 - ZAGŁOSUJ NA FILM, KTÓRY CHCESZ OBEJRZEĆ:

Śniadanie u Tiffany'ego (1961), reż. Blake Edwards, prod. USA;

lub

Okno na podwórze (1954), reż. Alfred Hitchcock, prod. USA;

To nie koniec atrakcji. Tego samego dnia odbędą się również specjalnie przygotowane dla Was spacery po Warszawie. Na spacery można zapisywać się pod linkami.

Polscy Bękarci Wojny

Sobota 7.11.2015, godz. 13:30

Start: Rogatka mokotowska - Plac Unii Lubelskiej 2

Choć mieli po 20 lat, bardzo chcieli żyć, chodzić na randki, czy do kina, to przyszło im żyć w wojennej rzeczywistości przepełnionej brutalnością i wszechobecnym terrorem. Za przemoc i tyranie odpowiadali okupanci, a było wśród nich wielu, którzy budzili postrach, gdyż wykazywali się nieskończonym sadyzmem i okrucieństwem. Polskie państwo podziemne na takich zdegenerowanych barbarzyńców wydawało wyroki, które wykonywali młodzi chłopcy - przed wojną harcerze, uczniowie, synowie.

Pierwszy pod hasłem "Polscy Bękarci Wojny" odbędzie się o godz. 13:30.

Opis: Choć mieli po 20 lat, bardzo chcieli żyć, chodzić na randki, czy do kina, to przyszło im żyć w wojennej rzeczywistości przepełnionej brutalnością i wszechobecnym terrorem. Za przemoc i tyranie odpowiadali okupanci, a było wśród nich wielu, którzy budzili postrach, gdyż wykazywali się nieskończonym sadyzmem i okrucieństwem. Polskie państwo podziemne na takich zdegenerowanych barbarzyńców wydawało wyroki, które wykonywali młodzi chłopcy - przed wojną harcerze, uczniowie, synowie.

Drugi spacer dotyczyć będzie Kryminalnej Warszawy i odbędzie się o 15:30.

Opis: W Warszawie nie ma w zasadzie miejsca, które nie pamiętałoby jakiejś zuchwałej kradzieży, zagadkowego morderstwa, zamachu, czy oszustwa. Kto odpowiadał za zbrodnie, grabież, rabunek, i krętactwa? Mężczyźni, a może kobiety? Jakie były powody takich zachowań? Jakie kary stosował sąd? Czy w ogóle łapano przestępców? Warszawa kryminałem stoi - z tym mottem ruszymy w miasto poznawać historie przestępczości warszawskiej!

Start: Rogatka mokotowska - Plac Unii Lubelskiej 2

W niedzielę odbędzie się z kolei spacer "Powrót do przeszłości, czyli jak budowano w PRL-u" - odbędzie się o godz. 11:00.

"Warszawa ma wiele twarzy, które zarysowały się w czasie wielu dość burzliwych okresów jej historii. PRL był takim czasem, który wyraźnie odcisnął swoje piętno na architekturze miasta. Dzięki temu, między oszklonymi biurowcami, nowoczesnymi kamienicami i przedwojenną zabudową mamy perełki stylu socrealistycznego. Na naszej trasie poznamy miejsca w których zawiera się i kawałek "Paryża", słynne kandelabry, osiedle także dla stachanowców, czy nie do końca "przyjacielska" Aleja Przyjaciół".

Start: Plac na Rozdrożu - Restauracja Rozdroże

W ramach urodzin w niedzielę będzie można również za darmo zobaczyć Pragę oraz Muzeum Warszawskiej Pragi z przewodnikiem. Spacer Po prostu Praga odbędzie się o godz. 13:15 i 15:15.

"Praga to bardzo kolorowa, wielokulturowa i niejednorodna dzielnica, która przetrwała nie tylko wojnę, ale i podnosiła się po niejednym kataklizmie. Jest to miejsce zdecydowanie wyjątkowe. Podczas spaceru zanurzymy się w zaułki tej zabytkowej dzielnicy, poznamy jej historie, ludzi z nią związanych oraz przyjrzymy miejscom, które tworzą jej niepospolity charakter".

Start: Cerkiew św. Marii Magdaleny

Zapisy na pierwszą wycieczkę.

Zapisy na drugą wycieczkę.

A na koniec coś wyjątkowego - kawa w najlepszych kawiarniach w Warszawie w promocyjnej cenie. Wystarczy przy kasie rzucić hasło "MetroWarszawa". Gdzie dokładnie?

W tych kawiarniach kupicie kawę 20 proc. taniej:

W kawiarni Forum na Nowowiejskiej 1

W Ministerstwie Kawy na Marszałkowskiej 27/35

W Fabrycznej na Fabrycznej 28/30 (zniżka na kawy na bazie espresso)

Czytelni na Al. Zjednoczenia 46

W Roślinie na Schroegera 80

W eMeSeN na Pańskiej 3

W StorCafe na Tamce 33 (zniżka na kawy na bazie espresso)

W Ekspres Powiśle na Przemysłowej 31/33

W Secret Life na Słowackiego 15/19

A ponadto w Cafe Filtry będzie czekać na Was kawa całkiem za darmo. Musicie się na nią wcześniej zapisać - na naszym wydarzeniu . Spieszcie się, bo tylko 20 kaw do oddania!

Nie pozostaje nic innego tylko życzyć Wam dobrej zabawy! A po weekendzie widzimy się oczywiście na metrowarszawa.pl .

Więcej o: