Znamy datę przyszłorocznej Parady Równości. "Liczymy na rekord frekwencyjny"

Szesnasta Parada Równości w Warszawie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2016 roku. Organizatorzy zapowiadają, że "wydarzenie będzie naprawdę wyjątkowe i inne niż dotychczasowe".

Spodobało ci się? Polub nas

Szczegóły przyszłorocznej edycji najważniejszej imprezy środowisk LGBTQ w Warszawie na razie nie są znane. Podano jedynie, że Parada Równości w przyszłym roku tradycyjnie odbędzie się w sobotę i stanie się to 11 czerwca. Nieznana jest trasa przemarszu ani wydarzenia jakie będą mu towarzyszyć. Jest za to zapowiedź. - Mam takie przekonanie i taką nadzieję, że przyszłoroczne wydarzenie będzie naprawdę wyjątkowe i inne niż dotychczasowe Parady Równości. Już teraz liczymy na rekord frekwencyjny - przekonuje Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości.

Parada Równości 2014Parada Równości 2014 Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Zeszłoroczna Parada Równości, fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Paradzie Równości tradycyjnie już towarzyszyć będzie Festiwal Parady Równości, czyli cykl wydarzeń równościowych, który rozpocznie się kilkanaście dni przed samym przemarszem. - Bardzo cieszymy się, że prace już ruszyły - dodaje rzecznik.

Ruszyła już także rekrutacja do Wolontariatu Równości, czyli grupy osób, która wspiera przygotowanie wydarzenia. Do końca roku do Komitetu Organizacyjnego przyszłorocznej Parady Równości dołączyć może każdy. Zainteresowani mogą się zgłaszać pod adresem kontakt@paradarownosci.eu.

Więcej o: