Leczył chore dzieci marihuaną. Dr Bachański został zwolniony z Centrum Zdrowia Dziecka

Dr Marek Bachański nie pracuje już w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Został zwolniony. Lekarz od prawie roku eksperymentalnie leczył dzieci medyczną marihuaną.

Spodobało ci się? Polub nas

Informację o zwolnieniu dr. Bachańskiego potwierdziła nam rzeczniczka placówki. - Tak, to prawda. Nic więcej powiedzieć nie mogę - usłyszeliśmy od Joanny Komolki z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Rzeczniczka nie chciała podać przyczyn zwolnienia. - To kwestia praw pracowniczych. Proszę o powody pytać doktora Bachańskiego - dodała. Wiadomo jedynie, że lekarz stracił pracę w poniedziałek.

Dr Marek Bachański rok temu rozpoczął eksperymentalną terapię leczenia padaczki. Chorym dzieciom podawał środki zawierające medyczną marihuanę . W lipcu dyrekcja CZD zakazała mu wystawiać recepty na leki na bazie konopi. Lekarz usłyszał, że robił to nielegalnie, bo swojej eksperymentalnej metody nie zgłosił do komisji bioetycznej. Drugim powodem zawieszenia prowadzonych przez Bachańskiego badań miały być braki w dokumentacji medycznej. Sprawą zajęła się prokuratura i rzecznik odpowiedzialności zawodowej.

Dr Marek Bachański leczył medyczną marihuaną trudne przypadki padaczki w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu Dr Marek Bachański leczył medyczną marihuaną trudne przypadki padaczki w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu  AGATA GRZYBOWSKA Dr Marek Bachański w Centrum Zdrowia Dziecka, fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

W sierpniu lekarz udał się na miesięczny urlop. W tym czasie rodzice leczonych przez niego dzieci protestowali przeciw decyzji dyrekcji placówki. Domagali się przywrócenia dr. Bachańskiego do pracy. Na początku października kilkadziesiąt osób manifestowało w tej sprawie pod Centrum Zdrowia Dziecka.

"Jestem w szoku, zniesmaczona i gotowa do walki" - napisała na Facebooku Dorota Gudaniec , mama chorego Maksa - pierwszego pacjenta leczonego przez dr. Bachańskiego medyczną marihuaną.

Więcej o: