W SKM-kach możesz już podładować komórkę albo tablet. A to niejedyna nowość

Na razie w dwóch pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej można naładować tablet, czytnik lub telefon. Spółka uruchomiła także system powiadamiania o zmianach i utrudnieniach w ruchu pociągów.

Spodobało ci się? Polub nas

Do tej pory w miejskiej komunikacji w Warszawie nie można było podładować baterii telefonu, tabletu czy czytnika książek. Od wczoraj jest to możliwe w dwóch pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Oba mają na pokładzie ładowarki USB. Montaż w pozostałych pociągach zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. - W każdym z członów pociągu znajdą się docelowo po dwie ładowarki - informuje spółka.

Tak wygląda ładowarka dostępna w SKM-ceTak wygląda ładowarka dostępna w SKM-ce Fot. materiały prasowe / R. Motyl Tak wygląda ładowarka dostępna w SKM-ce, fot. materiały prasowe / R. Motyl

A to nie jest jedyna nowość w SKM-ce . Spółka uruchomiła także system powiadamiania o utrudnieniach w ruchu. Pasażerowie, którzy zapiszą się do usługi, otrzymają SMS-em informacje o opóźnieniach pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (powyżej 30 minut), zmianie tras, skróceniu relacji, odwołanych kursach czy zawieszeniu kursowania. - To pasażerowie zdecydują o zakresie usługi: czy ma dotyczyć wszystkich czy jedynie wybranych linii - czytamy w informacji.

W tym pociągu SKM można podładować baterię telefonu, tabletu czy czytnika książekW tym pociągu SKM można podładować baterię telefonu, tabletu czy czytnika książek Fot. materiały prasowe / R. Motyl W tym pociągu SKM można podładować baterię telefonu, tabletu czy czytnika książek, fot. materiały prasowe / R. Motyl

Co należy zrobić, by korzystać z usługi? Trzeba wysłać odpowiedni SMS na numer 4777. Użytkownicy zapłacą jedynie za wysłanie wiadomości włączającej i wyłączającej usługę. Pozostałe będą bezpłatne.

Więcej o: