Budują nową drogę dla rowerów na Pradze. Połączy Saską Kępę z Grochowem

Ścieżka powstanie wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, po obu jej stronach. Jeśli pogoda nie przeszkodzi drogowcom, prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

Spodobało ci się? Polub nas

Na tę ścieżkę rowerzyści czekają od dawna. Jazda po krzywym i popękanym chodniku wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych denerwuje cyklistów i zaburza komfort jazdy. Drogowcy zapowiadali, że w tym roku wreszcie zbudują tam drogę dla rowerów , a przy okazji położą nowy chodnik. Teraz wzięli się do pracy. O jej rozpoczęciu poinformował na swoim profilu facebookowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy ratusza i szef drogowców.

Droga dla rowerów powstanie po obu stronach od Wału Miedzeszyńskiego i będzie się ciągnąć al. Stanów Zjednoczonych i dalej Ostrobramską do skrzyżowania z ul. Grenadierów i Poligonową. Dzięki temu ścieżka połączy się z wybudowaną wcześniej drogą dla rowerów aż do węzła łączącego Trasę Siekierkowską, Płowiecką, Marsa i Ostrobramską.

Budowa drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów ZjednoczonychBudowa drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych Fot. facebook pełnomocnik rowerowy ratusza Budowa drogi dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych, fot. facebook pełnomocnik rowerowy ratusza

"Wykonawca ma na ukończenie robót 60 dni przy sprzyjających warunkach atmosferycznych" - napisał Łukasz Puchalski , zaznaczając, że ma nadzieję, że prace uda się zakończyć jeszcze w tym roku. Szef drogowców dodał, że droga dla rowerów będzie oddzielona od ekranów dźwiękochłonnych, które dwa lata temu wybudował przy Kanale Gocławskim deweloper powstającego obok osiedla. "Jest to ważne nie tylko ze względu na skrajnię, ale też po to, aby pozostał bufor bezpieczeństwa dla osób wychodzących zza ekranów ograniczających widoczność" - napisał Puchalski na Facebooku.

Nowa droga dla rowerów ma w przyszłości połączyć się z kładką dla jednośladów na moście Łazienkowskim. Miesiąc temu radni przyznali na jej budowę 16 mln złotych. Prace ruszą w przyszłym roku. Stalowa konstrukcja będzie podwieszona pod mostem i ma łączyć oba brzegi Wisły: Cypel Czerniakowski i Wał Miedzeszyński. Budowa kładki skończy się jednak dopiero w 2017 roku.

Więcej o: