17. Dni Belgijskie w Warszawie. Podróż tramwajem, degustacja czekolady, piwa, frytek i małży!

- Największa produkcja czekolady, najdłuższa linia tramwajowa i najmniejsze miasto - to tylko niektóre ze światowych rekordów należących do Belgii. Jak bogaty i różnorodny jest ten kraj będzie można przekonać się od 22 października do 5 listopada 2015 r. podczas 17 - informuje Belgijska Izba Gospodarcza, organizator wydarzenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Belgia należy do grona najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Nic więc dziwnego, że państwo to znajduje się w pierwszej dziesiątce partnerów gospodarczych Polski z Unii Europejskiej. Warto zaznaczyć, że tylko w ciągu kilku ostatnich latach ponad 500 belgijskich firm weszło na polski rynek, inwestując ponad 5 miliardów euro. Również coraz więcej polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych rynkiem inwestycyjnym w Belgii.

- Dni Belgijskie stanowią doskonałą okazję do pogłębienia współpracy biznesowej pomiędzy naszymi krajami i wspólnej wymiany doświadczeń - informują przedstawiciele Belgijskiej Izby Gospodarczej .

Belgijski tramwajBelgijski tramwaj Facebook.com Facebook.com

Podróż tramwajem

Tegoroczną edycję Dni Belgijskich otworzy niezwykła podróż belgijskim tramwajem po Warszawie. Jest on pewnego rodzaju symbolem Belgii, która może pochwalić się najdłuższą na świecie linią tramwajową. Mierzy niemal 70 kilometrów. - Pasażerowie, którzy 22 i 23 października wsiądą do tramwaju, będą mogli skosztować belgijskiej czekolady i wsłuchać się w brzmienie zmysłowego saksofonu, instrumentu stworzonego przez Belga - Adolfa Saxa - mówią organizatorzy.

17. Dni Belgijskie w Warszawie17. Dni Belgijskie w Warszawie Belgijska Izba Gospodarcza/ Facebook.com Belgijska Izba Gospodarcza/ Facebook.com

Pokaz kuchni molekularnej

24 października organizatorzy zaplanowali cykl bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Warszawy pod nazwą Belgijskie Popołudnie, które odbędą się w restauracji Rewers mieszczącej się w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Jedną z największych atrakcji będzie pokaz kuchni molekularnej w wykonaniu adeptów byłego kucharza belgijskiej rodziny królewskiej, twórcy Akademii Kuchni Molekularnej w Polsce - Jeana Bosa.

Komiks podczas belgijskiego popołudnia

Nie zabraknie również atrakcji dla wielbicieli komiksów. To właśnie z Belgii pochodzą popularni rysownicy, m.in. ojciec Smerfów - Peyo i twórca Tintina - Hergé. Z kolei Lucky Luke narysowany został przez Belga - Maurice de Bevere. - Podczas Belgijskiego Popołudnia gratką dla miłośników ilustrowanych historii będzie spotkanie z Franckiem Pezzą - Delegatem Walonii - Brukseli w Warszawie, który opowie o znaczeniu komiksów w kulturze Belgii. Atrakcją będą również warsztaty, w trakcie których każdy będzie mógł sprawdzić umiejętności rysunkowe i stworzyć swój pierwszy komiks - mówią organizatorzy.

Smaki Belgii

Wyśmienita czekolada, doskonałe piwo, tradycyjne małże i frytki to specjalności tamtejszej kuchni, które czekają na smakoszy w trakcie tegorocznych Dni Belgijskich. Okazją do degustacji tych specjałów będzie "Wieczór Belgijskiego Piwa i Czekolady" (28 października), podczas którego uczestnicy poznają tajemnice warzenia złotego trunku oraz recepturę tworzenia czekoladowych słodkości. Na koneserów czeka jeszcze jedna niespodzianka. Podczas wieczoru "Małże i Frytki z Belgijskim Szefem Kuchni" (5 listopada) przybyli goście będą mogli spróbować kwintesencji belgijskich potraw, czyli małży i frytek w tradycyjnej odsłonie.

Smaki Belgii

- Wyśmienita czekolada, doskonałe piwo, tradycyjne małże i frytki to specjalności tamtejszej kuchni, które czekają na smakoszy w trakcie tegorocznych Dni Belgijskich - zapowiadają organizatorzy.

17. Dni Belgijskie w Warszawie17. Dni Belgijskie w Warszawie Arkadiusz Cichocki/ Agencja Wyborcza.pl Arkadiusz Cichocki/ Agencja Gazeta

Okazją do degustacji będzie "Wieczór Belgijskiego Piwa i Czekolady" (28 października ), podczas którego uczestnicy poznają tajemnice warzenia złotego trunku oraz recepturę tworzenia czekoladowych słodkości. Na koneserów czeka jeszcze jedna niespodzianka. Podczas wieczoru "Małże i Frytki z Belgijskim Szefem Kuchni" (5 listopada) przybyli goście będą mogli spróbować kwintesencji belgijskich potraw, czyli małży i frytek w tradycyjnej odsłonie.

Belgijska Izba Gospodarcza (Belgian Business Chamber, BBC) powstała w 1992 roku. Obecnie liczy ona ok. 110 członków. Wśród nich są przede wszystkim firmy belgijskie prowadzące działalność gospodarczą na terenie Polski, jak również firmy zainteresowane współpracą z belgijskimi partnerami lub/oraz rynkiem belgijskim. Belgijska Izba Gospodarcza zajmuje się promocją firm belgijskich na rynku polskim oraz organizacją wydarzeń o charakterze biznesowym i kulturalnym. Dodatkowo BBC wspiera swoich członków, ułatwiając im dostęp do profesjonalnych i kompetentnych partnerów zewnętrznych. Belgijska Izba Gospodarcza w swojej działalności realizuje również cele społeczne.

Więcej o: