Jak wygląda Most Łazienkowski przed otwarciem? Prawie wszystko gotowe? Sprawdziliśmy [PERISCOPE]

30 października pojedziemy znów Mostem Łazienkowskim. Na ten dzień czekamy od 14 lutego - wtedy doszło do pożaru mostu.

Spodobało ci się? Polub nas

Do pożaru mostu doszło też 14 lutego wieczorem. Ogień został ugaszony po 12 godzinach, w akcji brało udział 76 jednostek straży pożarnej.

Ogień prawdopodobnie pojawił się najpierw na składowisku drewna pod jednym z filarów, po stronie praskiej. Następnie się rozprzestrzenił.

Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Z przeprawy korzystało ponad 100 tys. pojazdów na dobę.

Po ekspertyzie okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Władze Warszawy zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konstrukcji. Remont ma kosztować 104 mln złotych.

Prace rozpoczęto w połowie kwietnia. Hanna Gronkiewicz - Waltz obiecuje, że przeprawa w nowej wersji powinna wystarczyć na następne 100 lat.

Otwarcie mostu zbliża się wielkimi krokami, dziś robotnicy układają asfalt. Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wszystko wygląda i czy faktycznie 30 października będzie tak pięknie, jak władze zapowiadają - most będzie gotowy i przejezdny. Wybraliśmy się więc na most, wypytaliśmy wykonawcę o wszystkie szczegóły. Usłyszeliśmy obietnicę, ze za dwa tygodnie wszystko będzie gotowe, sami sprawdziliśmy asfalt i barierki.

Całą relację zobaczyć możecie za pomocą aplikacji Periscope!

UWAGA! Z powodów technicznych relację najlepiej oglądać w przeglądarkach Chrome

Most zaczął się palić 14 lutego wieczorem, po stronie praskiej zapaliło się składowisko drewna pod jednym z filarów. Został ugaszony dopiero po 12 godzinach, w akcji brało udział 76 jednostek straży pożarnej.

Od tamtej pory most jest wyłączony z ruchu, co powoduje poważne utrudnienia w stolicy, bowiem korzystało z niego ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Władze Warszawy zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana konstrukcji. Remont rozpoczął się pod koniec kwietnia. Początkowo pojawiało się wiele wątpliwości, czy zakończy się przed zapowiadanym terminem - 1 listopada. Władze Warszawy zapewniają, że nastąpi to już 30 października.

Zobacz też snapchat, na którym pokazujemy remont Mostu Łazienkowskiego.

Snapchat metrowarszawa.plSnapchat metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl metrowarszawa.pl

Więcej o: