Warszawiacy w proteście podpisali się na...krowie. Stop Eksportowi Żywych Zwierząt!

W czwartek popołudniu zakończyła się akcja organizacji CIWF Polska promująca kampanię Stop Eksportowi Żywych Zwierząt. Warszawiacy, pomimo silnego wiatru i deszczu, tłumnie podpisywali się na rzeźbie krowy.

Spodobało ci się? Polub nas

W czwartek 15 października wyjątkowa rzeźba krowy naturalnych rozmiarów przyjechała do Polski. Pojawiła się na jeden dzień w centrum stolicy. Można było się na niej podpisać, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnego traktowania zwierząt i pomóc wspólnie stworzyć tym sposobem wyjątkową trójwymiarową petycję w obronie zwierząt. Pomimo złej pogody warszawiacy chętnie podchodzili, żeby włączyć się w kampanię, podkreślając jak ważny jest to dla nich temat. Na krowie podpisał się m.in. profesor Andrzej Elżanowski, aktorka Andżelika Piechowiak oraz dziennikarki Agnieszka Gozdyra (Polsat News) i Ewa Podolska (Tok.fm).

Wśród kilkuset osób podpisujących petycję można było zauważyć osoby w każdym wieku, a w tłumie przy krowie nie brakowało także dzieci i osób starszych, które z przejęciem słuchały o warunkach transportu żywych zwierząt.

Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.Stop Eksportowi Żywych Zwierząt. Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Aktywiści z międzynarodowej organizacji Compassion in World Farming chcą doprowadzić do wprowadzenia zakazu transportu żywych zwierząt z UE. Kampania, którą prowadzą w całej Europie, także w Polsce razem ze swoim lokalnym oddziałem CIWF Polska, nazywa się Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.Stop Eksportowi Żywych Zwierząt. Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Stop Eksportowi Żywych Zwierząt.

Nawet jeśli wczoraj komuś nie udało się podpisać osobiście na krowie, wciąż może to zrobić w Internecie na stronie organizacji www.ciwf.pl/zakaz-transportu . Rzeźba-krowa pojawiła się najpierw w Londynie, następnie w Paryżu, Hadze, Berlinie, Warszawie, a teraz pojedzie do Pragi, Rzymu i Brukseli.

Wszystkie podpisy złożone na papierze oraz w wersji elektronicznej razem z rzeźbą krowy, trafią w połowie listopada do Komisji Europejskiej w Brukseli.

Naszą relację z podpisywania petycji na krowie znajdziecie tutaj

SnapchatSnapchat Snapchat Snapchat

Więcej o: