Spodobało ci się? Polub nas
W czwartek 15 października wyjątkowa rzeźba krowy naturalnych rozmiarów przyjedzie do Polski. Zostanie zainstalowana na jeden dzień w centrum Warszawy i pojawi się w okolicy pomnika Kopernika przy Krakowskim Przedmieściu w godzinach od 12 do 16. Będzie można się na niej podpisać, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec brutalnego traktowania zwierząt.
facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska
Aktywiści organizacji chcą w ten sposób zwrócić uwagę na brutalny sposób wywozu żywych zwierząt poza granice Unii Europejskiej i doprowadzić do wprowadzenia zakazu takiego transportu w UE. Kampania, którą prowadzą w całej Europie nazywa się Stop Eksportowi Żywych Zwierząt i aktualnie można podpisać apel oraz pomóc stworzyć tę wyjątkową trójwymiarową petycję, która w połowie listopada zostanie przekazana Komisji Europejskiej w Brukseli.
facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska
facebook.com/ciwf.polska
Rzeźba krowy powstała na podstawie tego, co śledczy organizacji zobaczyli na własne oczy. Najnowsze śledztwo przeprowadzone przez Compassion in World Farming, razem z dwoma innymi organizacjami pozarządowymi, ujawniło ponure fakty. Każdego roku około 3 milionów zwierząt jest wywożonych z UE do uboju, tuczu lub hodowli, m.in. do Izraela, Turcji i Strefy Gazy. Trasa wiedzie również przez Polskę. Rzeźba odzwierciedla ponurą rzeczywistość i symbolizuje wszystkie zwierzęta, które całymi dniami cierpią podczas transportu (są bite, bez wody i pokarmu), a później w rzeźniach, gdzie nie chronią ich unijne przepisy i zwierzęta są zabijane w sposób powodujący ogromny ból i cierpienie. Organizacja broniąca praw zwierząt udokumentowała przypadki brutalnego traktowania krów, a także młodych cieląt- zwierząt dopiero odstawionych od matek.
facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska
facebook.com/ciwf.polska
- Nasze zdjęcia są szokujące. Na większości widać po prostu przerażone cielęta, które ledwo utrzymują się na nogach i bezradnie patrzą przez metalowe pręty. Po naszym śledztwie wiemy już, że część z nich nie przeżywa w ogóle takiego transportu. Wiemy też, że krowy są wiązane i brutalnie ciągnięte. A jeśli weźmiemy jeszcze pod uwagę to, co wydarzyło się u w zeszłym tygodniu u wybrzeży Brazylii, gdy zatonął statek z 5000 krów, to naprawdę trzeba się zastanowić czy potrzebujemy w ogóle przewozić żywe zwierzęta i tak je traktować. Czas z tym skończyć - mówi Małgorzata Szadkowska z organizacji CIWF Polska.
Ostatnie przełomowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdza, że europejskie ustawy dot. transportu zwierząt muszą być stosowane nawet w tej części podróży, które dzieją się poza UE. Jednak, jak wynika z materiału śledczego, ??ustawodawstwo to nie jest egzekwowane i nie ma żadnych konsekwencji dla tych, którzy łamią prawo.
facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska facebook.com/ciwf.polska
Rzeźba-krowa pojawiła się najpierw w Londynie, potem kolejno pojawi się w Paryżu, Hadze, Berlinie, Warszawie, Pradze, Rzymie i Brukseli.
Więcej o wydarzeniu dowiecie się tu .