Marsz Niepodległości w Warszawie. Narodowcy zaprosili Andrzeja Dudę do udziału w marszu

Uczestnicy tegorocznego Marszu Niepodległości przejdą tą samą trasą, co w ubiegłbym roku. Bardzo możliwe, że maszerującym towarzyszyć będzie prezydent Andrzej Duda.

Spodobało ci się? Polub nas

"Polska dla Polaków, Polacy dla Polski" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie . Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", wyjaśnił, że tegoroczne hasło odnosi się do "zalewu nielegalnych imigrantów".

"Przyjaciele! Sytuacja w Europie jest dziś szczególnie trudna. Obserwujemy inwazję imigrantów na nasz kontynent. Głównie młodych, agresywnych mężczyzn wywodzących się z wrogiej nam cywilizacji. Dla naszej Ojczyzny także jest to wyzwanie, które będzie decydować o kształcie naszego społeczeństwa na długie dziesięciolecia. Wyzwanie to przerasta skompromitowany polskojęzyczny rząd. Ewa Kopacz i Platforma Obywatelska zdradziła naszych sojuszników z grupy Wyszechradzkiej i zgodziła się przyjąć imigrantów z krajów arabskich. Jako obywatele musimy działać!" - apelują organizatorzy.

Organizatorzy imprezy zapraszają potencjalnych uczestników na mszę w kościele św. Barbary o godz. 13. Pochód rozpocznie się zaraz po mszy od ronda Dmowskiego. Narodowcy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, gdzie w 2014 roku doszło do starcia między chuliganami i policją.

Organizatorzy marszu zaprosili do udziału w nim prezydenta Andrzeja Dudę.

"Zapraszamy prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w Marszu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania, na którym będziemy mogli uzgodnić szczegóły uczestnictwa prezydenta w największej patriotycznej manifestacji w Polsce! - napisali organizatorzy marszu w oświadczeniu.

Organizatorzy marszu zaprosili również do udziału w nim prezydenta Andrzeja Dudę.

"Zapraszamy prezydenta Andrzeja Dudę do udziału w Marszu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania, na którym będziemy mogli uzgodnić szczegóły uczestnictwa prezydenta w największej patriotycznej manifestacji w Polsce!" - napisali organizatorzy marszu w oświadczeniu.

Więcej o: