Trzy psy otrute na placu Konfederacji. Uwaga! Ktoś celowo pozostawia trutkę

Na Bielanach, przy placu Konfederacji, została rozsypana substancja, która szkodzi czworonogom. Jej ofiarą są już trzy psy. Jednego na szczęście udało się uratować.

Spodobało ci się? Polub nas

Ogłoszenie o tym, że ktoś próbuje zrobić krzywdę zwierzakom biegającym po skwerze pojawiło się w pobliskiej kawiarni Cafe De La Poste. Aby więcej dowiedzieć się o sprawie, skontaktowaliśmy się z działającym w pobliżu gabinetem weterynaryjnym, przy ul. Schroegera. Niestety okazało się, że temat jest dobrze znany lekarzom. - W sobotę zgłosił się do nas właściciel psa, który zauważył, że jego pupil zjada trutkę. Natychmiast pojawił się u nas. Na szczęście zareagował szybko, pies zwymiotował i przeżył. Otrzymaliśmy też sygnały o innych zatrutych psach w tym rejonie - usłyszeliśmy w lecznicy.

Plac KonfederacjiPlac Konfederacji www.metrowarszawa.gazeta.pl www.metrowarszawa.gazeta.pl

Jeśli ktoś z Was wie, kto może rozkładać trutkę na Bielanach piszcie do na adres: metrowarszawa@agora.pl. Według prawa takie działanie jest przestępstwem. Sprawcy grozi maksymalnie do trzech lat pozbawienia wolności, dlatego liczymy na wzmożone kontrole policji i straży miejskiej. Apelujemy również do mieszkańców osiedla, aby podczas spacerów nie spuszczali swoich psów ze smyczy oraz pilnowali, żeby niczego nie jadły. A gdy dojdzie już do zatrucia o sprawie jak najszybciej powinien dowiedzieć się dzielnicowy.

Cafe De La Poste Plac Konfederacprzypadki nasączania zwierzęcych smakołykó

Więcej o: