Duża awaria wodociągowa na pl. Krasińskich. Autobusy na objazdach, a kierowcy jadą "pod prąd"

Na pl. Krasińskich jest wielka dziura w jezdni. W sobotę wieczorem pod ziemią pękła rura wodociągowa. Co prawda mieszkańcy mają wodę w kranach, ale kierowcy muszą omijać przeszkodę wielkim łukiem. Autobusy skierowano na trasy objazdowe.

Spodobało ci się? Polub nas

Duża dziura w jezdni straszy na pl. Krasińskich. Aż trzy z czterech pasów ruchu (oba w stronę pl. Zamkowego i jeden w przeciwnym kierunku) na wysokości przejścia dla pieszych wzdłuż ul. Długiej zajmują wodociągowcy. - W tym miejscu doszło do awarii przewodu wodociągowego o średnicy 100 milimetrów - wyjaśnia Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Awaria jest usuwana. Utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają do wieczora, ponieważ będziemy musieli jeszcze odtworzyć nawierzchnię jezdni i zasypać wykop.

Rzecznik MPWiK dodał, że wszyscy mieszkańcy okolicznych bloków mają wodę w kranie.

Przy tworzeniu rankingu pod uwagę wzięto między innymi opłaty za wodę.Przy tworzeniu rankingu pod uwagę wzięto między innymi opłaty za wodę. Agnieszka Sadowska/ Agencja Wyborcza.pl Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Utrudnienia w ruchu

Awaria spowodowała duże utrudnienia w ruchu. - Były przypadki, że kierowcy nie zwracali uwagi na znaki i wjeżdżali "pod prąd" - mówi serwisowi metrowarszawa.pl Edyta Adamus z zespołu prasowego stołecznej policji. Jej patrol stoi dziś przy ul. Świętojerskiej. - Nasi funkcjonariusze obserwują zachowania kierowców i udzielają im wskazówek jak ominąć ten wykop.

W związku z awarią autobusy linii: 116, 178, 180, 503, 518 i nocnej N44 - jadące tylko w kierunku pl. Zamkowego - skierowano do odwołania na trasy objazdowe przez Świętojerską, Andersa, pl. Bankowy do Senatorskiej, a dalej wracają na swoje trasy.

Na czas prac na pl. Krasińskich autobusy nie zatrzymują się na kilku przystankach:

* Pl. Krasińskich 01,

* Kapitulna 01,

* Świętojerska 01 - dla linii 180.

Więcej o: