Grochów: 10 dni z muzyką Fryderyka Chopina na żywo. Dziś pierwszy koncert młodych artystów

Od dziś do 15 października w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia odbędą się recitale uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncerty zaplanowano codziennie o godz. 19. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Spodobało ci się? Polub nas

Od soboty 78-miu młodych pianistów walczy na scenie Filharmonii Narodowej o zwycięstwo w Konkursie Chopinowskim - jednym z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. Kto nie może śledzić tych zmagań, a chciałby posłuchać na żywo muzyki Fryderyka Chopina, codziennie wieczorem - od 5 do 15 października - powinien wybrać się na Grochów . O godz. 19 w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej 272 rozpoczynać się będą recitale uczestników konkursu.

Julianna Awdiejewa - zwyciężczyni XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistyccznego im. Fryderyka ChopinaJulianna Awdiejewa - zwyciężczyni XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistyccznego im. Fryderyka Chopina Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta

- Chcemy umożliwić mieszkańcom Warszawy kontakt z uczestnikami Konkursu Chopinowskiego. Zaprosimy kilkunastu, naszym zdaniem najlepiej rokujących artystów, do występów w naszej siedzibie - mówi Janusz Marynowski, dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia. Podobne

koncerty

zorganizowano pięć lat temu, przy okazji poprzedniej edycji konkursu. Jak przyznają organizatorzy, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Więcej o: