Spodobało ci się? Polub nas
Przeczytajcie podsumowanie tygodnia, które przygotowała dla Was redakcja subiektywnego bloga warszawskiego "Pańska Skórka" !
#ELEGANCKO
1. Kocie kawiarnie budzą dużo emocji - nie tylko pozytywnych, wielu miłośników zwierząt martwi się na przykład o dobrostan futrzastych baristów. My, czytając o "Miau Cafe", takich obaw nie mamy, a wręcz bardzo się cieszymy, że pod płaszczykiem modnej na świecie kawowo-kociej formuły powstanie kolejne miejsce promujące adopcje. Kawa na miejscu i kot na wynos? Inicjatywa #elegancka jak najbardziej aksamitny dachowiec!
2. Z kamienicy przy Twardej znika reklamowa szmata. Wprawdzie nie jest to bezpośrednie pokłosie ustawy krajobrazowej, a efekt wielu innych przewinień właściciela nośnika, ale i tak każdy zlikwidowany outdoor bardzo cieszy. Teraz czekamy na Universal.
3. Przystanki autobusowe jako wypożyczalnie książek? Dlaczego nie! Warszawa, wraz z kilkoma innymi miastami, bierze udział w wyjątkowym projekcie - do końca października czekając na autobus można pobrać e-booka, poczytać go w drodze, a następnie... wypożyczyć kolejną książkę. Mimo odwiecznego antagonizmu warszawsko-krakowskiego, dziękujemy byłej stolicy za tę sympatyczną akcję, która rozpoczęła się pod Wawelem, aby dotrzeć wreszcie i do naszego miasta.
#FRAJERSKO
1. Najbardziej #frajerska wiadomość tygodnia to Wielka Warszawska , w czasie której zginęły trzy konie. Kolejne miasta przestają wpuszczać do siebie cyrki ze zwierzętami, opinia publiczna bulwersuje się na wieść o znęcaniu się nad psami i kotami. Może już dojrzeliśmy do tego, aby zastanowić się nad sensownością brutalnej "tradycji" na Służewcu?
2. Dla wielu mieszkańców Powiśla, zwłaszcza tych starszych, korzystanie z położonej na uboczu stacji II linii metra jest dużym utrudnieniem. Pierwotna lokalizacja w pobliżu Tamki nie przypadła do gustu władzom miasta, które bardziej interesowały się tym, żeby turyści mieli jak dojechać na Bulwary Wiślane, niż potrzebami mieszkańców. Obecnie stacja świeci pustkami, a w stronę Śródmieścia kursują tylko dwie linie autobusowe - średnio co 20 minut. Mieszkańcy chcieliby, żeby ZTM przywróciła część zlikwidowanych linii. Mamy nadzieję, że sprawa znajdzie swój pozytywny finał.
3. Kolejna innowacja ZTM! Nie jest to jednak rozsądna propozycja kredytowania mandatów, zniesienie opłat manipulacyjnych, czy inne stare i nudne sprawdzone na świecie sposoby zachęcania ludzi do płacenia za przejazdy. Nie. Niebawem kontrolerzy wyposażeni będą w terminale do obsługi kart płatniczych. Cóż za gratka dla podróżnych! Warszawski ZTM z dumą przyznaje że będzie to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.