Pokażemy Warszawę z pokładu helikoptera. Relacja na żywo już od 11.30 [TYLKO U NAS]

Loty będą dwa: w południe i wieczorem. Cel jest jeden: ma z tego powstać film i niesamowite zdjęcia Warszawy w świetnej jakości. Jutro spełni się marzenie Maćka Margasa - 22-latka, który od kilku lat fotografuje Warszawę z dachów stołecznych wieżowców. Tym razem wsiądzie z aparatem do helikoptera i zrobi zdjęcia naszego miasta z wysokości 2000 metrów. Relacja z tego wydarzenia do zobaczenia tylko w serwisie metrowarszawa.pl.

Spodobało ci się? Polub nas

Takich zdjęć nie robił wcześniej nikt. Tak twierdzi Maciej Margas - student Warszawskiej Szkoły Filmowej, który od ponad 6-ciu lat fotografuje Warszawę z dachów najwyższych budynków w mieście. Tym razem zrobi to z pokładu helikoptera. - Będziemy lecieć na wysokości od 500 metrów do 2 kilometrów. Są to perspektywy, z których Warszawa nie była jeszcze pokazywana - mówił nam Maciek na początku września . Wówczas ruszyła zbiórka pieniędzy potrzebnych do zrealizowania jego największego marzenia.

Zdjęcia Warszawy nocąZdjęcia Warszawy nocą Maciej Margas Maciej Margas, fot. archiwum prywatne

Maciek musiał zebrać 40 tys. złotych. Część tej kwoty pokrył jeden ze sponsorów. Resztę "dorzuciło" 66 osób. W ciągu dwóch tygodni trwania akcji crowdfundingowej wpłynęło na projekt "Warszawa z lotu ptaka" ponad 16 tys. złotych. Żeby zrobić zdjęcia lotnicze nad stolicą, potrzebne były zgody m.in. Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Biura Ochrony Rządu. I to także się udało.

Nie będzie czasu na improwizację

Jutro w końcu spełnia się długo wyczekiwane marzenie Maćka. Helikopterem poleci dwukrotnie: w południe i wieczorem. W ten sposób uda się uchwycić miasto z dwóch perspektyw: gdy jest jasno i już po zmierzchu.

Zdjęcia lotnicze nocą WarszawaZdjęcia lotnicze nocą Warszawa Maciej Margas Panorama Warszawy nocą, zdjęcie zrobione przez Maćka Margasa

Pogoda będzie sprzyjać. - Jutro ma być bardzo dobra widoczność i nie będzie padać, ale wiem, że na górze jest zimno, więc muszę się dobrze ubrać. Jak palce zaczną odmarzać w powietrzu, to będzie kicha - przyznaje Maciek, który od kilku dni szczegółowo sprawdza prognozy synoptyków. I dodaje, że trochę się stresuje. - Bardzo długo trwały przygotowania, więc czuję sporą odpowiedzialność za ten projekt. Na górze nie będzie czasu na improwizację. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik - zapewnia.

Z Bemowa do centrum

Co zobaczymy podczas jego półtoragodzinnego lotu? - Wyruszamy z lotniska na Bemowie, na wschodzie miniemy Rondo Wiatraczna, na południu Most Siekierkowski. Oczywiście najbardziej skupimy się na centrum. Najwięcej zdjęć powstanie na pewno przy Pl. Defilad, zależy mi na zrobieniu zdjęcia pionowego z widokiem na Pałac Kultury. Na zachodzie zahaczymy o Pl. Narutowicza, polecimy również nad Pole Mokotowskie . Początkowo chciałem polecieć w dalsze rejony miasta, ale to zostawiam sobie na następny raz. Na razie skupię się na tych najważniejszych miejscach. Na pewno wykonam zdjęcia z bliska - Starego Miasta, Mostu Świętokrzyskiego, placów i wieżowców - opowiadał nam Maciek.

Zdjęcia lotnicze nocą WarszawaZdjęcia lotnicze nocą Warszawa Maciej Margas Most Siekierkowski nocą, zdjęcie zrobione przez Maćka Margasa

Relacja interaktywna

Pierwszy lot zaplanowano w samo południe. Drugi - ok. godz. 18.30. Relację z tego wydarzenia zobaczycie w aplikacji Periscope na Twitterze , a także w serwisie metrowarszawa.pl i na portalu gazeta.pl . Pokażemy Wam Warszawę z pokładu helikoptera, ale wcześniej będziemy rozmawiać z autorem pomysłu, pilotem i osobami, które będą im towarzyszyć, pokażemy również jakim helikopterem Maciek będzie latać nad Warszawą i jak wyglądają przygotowania do takiego lotu.

  Fot. metrowarszawa.pl Fot. metrowarszawa.pl

Aplikacja umożliwia zadawanie pytań, więc zalogowani użytkownicy będą mogli komentować to, co pokażemy w relacji, a także będą mieć wpływ na jej przebieg. Zapraszamy jutro - w piątek, 2 października - od godz. 11.30.

Więcej o: