Kawa z kotem? Dołóż swój grosz, a powstanie w Warszawie kawiarnia, w której zamieszkają bezdomne koty

Jest już miejsce i potrzebujące schronienia zwierzaki. Nie ma jednak środków na wyposażenie Miau Cafe, czyli kawiarni w której zamieszkają miauczące futrzaki. Stąd pomysł zbiórki pieniędzy na portalu crowdfundingowym. Jeżeli uda się zebrać na ten cel pieniądze, pierwszą kawę w towarzystwie kociaków wypijemy w listopadzie.

Spodobało ci się? Polub nas

Uzbierana kwota dzięki platformie  wspieram.to pozwoli na zaadaptowanie i wyposażenie lokalu. Niezbędny jest zakup urządzeń gastronomicznych (lodówki, zmywarki z wyparzarką, ekspresu do kawy, blendera), zabudowa baru oraz umeblowanie kawiarni. Na to potrzeba 40 tys zł.

Za osiągnięcie kolejnego progu zbiórki (60 tys zł) stworzona zostanie antresola, gdzie znajdzie się dodatkowe miejsce zarówno dla kotów, jak i dla gości.Jeśli uda się zgromadzić potrzebne środki kocia kawiarnia powstanie przy ul. Zawiszy 14. - Moim marzeniem, od zawsze, było prowadzenie kawiarni, ale nie zwykłej kawiarni... To miała być kawiarnia z przesłaniem, z misją. Zauważyłam, że ze względu na styl życia, na tempo i warunki, w których mieszkają mieszkańcy dużych miast, często nie mogą pozwolić sobie na posiadanie kota. Kocie Kawiarnie (Cat Cafes) na całym świecie stały się nie tylko miejscem spotkań kociarzy, ale nieodłączną częścią ich miejskiego życia - opowiada o swoim projekcie Anna Pawlicka, pomysłodawczyni Miau Cafe. - Zdrowie i bezpieczeństwo kotów, jest dla nas priorytetem, dlatego kwestie żywienia i pielęgnacji kotów będą konsultowane na bieżąco z panią weterynarz, która jest także kocim behawiorystą. Każdy kot, zanim trafi w nasze progi, przejdzie niezbędne szczepienia oraz kwarantannę. Okna w pomieszczeniach dla kotów, będą zabezpieczone specjalną siatką - podkreśla.

Oprócz zapewnienia możliwości spędzenia czasu z kotami w Miau Cafe zajmie się promocją adopcją kotów. Po to, aby te, które do tej pory nie miały kochających właścicieli, mogły znaleźć szczęśliwy dom. Dlatego w programie lokalu zaplanowano m.in. warsztaty, które nauczą dzieci, jak postępować ze zwierzętami i dadzą rodzicom wskazówki do asertywnego i mądrego wprowadzania dzieci do świata kotów.

Kolebką tzw. Cat Cafe jest Azja (pierwsza Cat Flower Garden powstała 1998 roku na Tajwanie). Z czasem zaczęły powstawać w: Australii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Swoje kocie kawiarnie ma m.in. Francja, Dania i Litwa. Pierwszą tego typu kawiarnię w Polsce - krakowską Catcafe udało się otworzyć dzięki wsparciu internautów. Na ten cel finansowe wsparcie dało ponad 1400 osób, łącznie zebrano blisko 60 tys zł. Akcja okazała się drugą najbardziej popieraną w historii polskiego crowdfundingu.

Więcej o: