Zniknęła gigantyczna reklama z budynku przy rondzie ONZ. Inwestor zapłaci karę za samowolę

- Reklamę pożegnaliśmy w niesławie, bo inwestor nie tylko złamał umowę, którą zawarł z zarządcą kamienicy, ale zajął też samowolnie pas drogowy - wyjaśnia Wojciech Wagner, szef wydziału estetyki w stołecznym ratuszu.

Spodobało ci się? Polub nas

Chodzi dokładnie o ogromną płachtę reklamową zasłaniającą budynek przy ul. Twardej 28. Właściciel reklamy, firma DEFI Poland, od kilku miesięcy wiedziała, że umowa, którą zawarła z ZGN Wola, wygaśnie 31 sierpnia. - Mimo to we wrześniu umieściła na budynku nową reklamę i zignorowała ostateczny termin rozbiórki konstrukcji, wyznaczony w podpisanej przez siebie umowie na 14 września. Moja prośba o polubowne usunięcie nośnika również została zlekceważona. W związku z powyższym, po dokonaniu analizy prawnej całej sytuacji, odpowiednie jednostki miasta podjęliśmy kroki mające na celu przymuszenie DEFI Poland do zwrotu bezprawnie zajmowanego terenu - tłumaczy Wojciech Wagner, który historię związaną z jej usunięciem opisał na swoim profilu na Facebooku.

Po zbadaniu sprawy, okazało się, że reklama zajęła także pas drogowy bez zezwolenia, co spowodowało, że na inwestora nakładana była codziennie opłata od m.kw. w 10-krotnej wysokości normalnej stawki.

DEFI Poland jest częścią francuskiego koncernu DEFI Group. W tej chwili trwają procedury administracyjne zmierzające do wymierzenia firmie opłaty karnej. Jak podkreśla Wagner: - Jej wysokość będzie znaczna z uwagi na gigantyczny format reklamy (niemal 500 mkw) - mówi naczelnik.

Właściciel reklamy, firma DEFI Poland, od miesięcy wiedziała, że umowa, którą zawarła z ZGN Wola, wygaśnie 31 sierpnia. Mimo tego we wrześniu umieściła na budynku nową reklamę i zignorowała ostateczny termin rozbiórki konstrukcji, wyznaczony w podpisanej przez siebie umowie na 14 września. Moja prośba o polubowne usunięcie nośnika dziś do południa również została zlekceważona. W związku z powyższym, po dokonaniu analizy prawnej całej sytuacji, odpowiednie jednostki miasta podjęły kroki mające na celu przymuszenie DEFI Poland do zwrotu bezprawnie zajmowanego terenu. Mogę jedynie wyrazić nadzieję, że w swoim interesie przedsiębiorstwo usunie nośnik w przeciągu najbliższych dni.

DEFI Poland jest częścią francuskiego koncernu DEFI Group. Na nośniku reklamuje się obecnie telewizja POLSAT

Więcej o: