Miasto Jest Nasze parodiuje film, który opublikował ratusz. W roli głównej Dżej-Dżej Sung [WIDEO]

Plac Defilad jak Plac Centralny, a wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak jak Dżej-Dżej Sung - tak stowarzyszenie Miasto Jest Nasze kpi z filmu przygotowanego przez ratusz, promującego festiwal ?Nowi warszawiacy?.

"Trafił nam do rąk niepublikowany do tej pory materiał, który powstał po wizycie wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka w Korei Północnej. To była bardzo owocna podróż" - napisali na swoim Facebooku członkowie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Poniżej opublikowali film:

 

Wideo przypomina dziennik informacyjny z telewizji północno-koreańskiej. Gdy na ekranie pojawia się twarz wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka, widnieje pod nią podpis: "Dżej-Dżej Sung, Pierwszy Sekretarz Warszawy". Słychać podłożony głos, a na ekranie pojawiają się napisy w języku polskim: "Witajcie ludu stolicy. Wróciłem właśnie z owocnej wizyty w Phenianie. Wypracowaliśmy tam nowy projekt Placu Defilad zwanego od dzisiaj Placem Centralnym".

Fragment parodii filmu z Jarosławem Jóźwiakiem przygotowanej przez stowarzyszenie Miasto Jest NaszeFragment parodii filmu z Jarosławem Jóźwiakiem przygotowanej przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze Fot. Miasto Jest Nasze Fragment parodii filmu z Jarosławem Jóźwiakiem przygotowanej przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, fot. Miasto Jest Nasze

Zamieszczone przez stowarzyszenie Miasto Jest Nasze wideo to parodia filmu, który w poniedziałek opublikował ratusz o odnalezieniu w Wiśle nieprzytomnej syreny. Dopiero potem okazało się, że był to żart i zarazem promocja festiwalu "Nowi warszawiacy".

Pod przeróbką filmu przygotowaną przez Miasto Jest Nasze znajduje się link do wydarzenia, które jest sprzeciwem wobec zapowiedzi ratusza dotyczących zagospodarowania pl. Defilad. Członkowie stowarzyszenia sprzeciwiają się zalewaniu betonem centrum Warszawy. Apelują również o szerokie konsultacje społeczne w tej sprawie.

Więcej o: