Krakowskie Przedmieście do remontu. Aż przez 10 dni nie pojadą tędy autobusy [SZCZEGÓŁY ZMIAN]

Drogowcy w ten weekend rozpoczynają wymianę nawierzchni jezdni Krakowskiego Przedmieścia. Do 12 października autobusy nie będą kursowały na odcinku od Królewskiej do Senatorskiej.

Spodobało ci się? Polub nas

To już niemal tradycja. Co roku jesienią drogowcy biorą się za poprawianie nawierzchni z kostki brukowej na Krakowskim Przedmieściu . Tym razem prace rozpoczną się o północy w najbliższy piątek (2 października). Chodzi o odcinek między Królewską a Senatorską. - Do 10 października przeprowadzimy prace związane z wymianą podbudowy i przełożeniem kostki brukowej. Prace mają na celu przywrócenie estetycznego wyglądu zapadniętej nawierzchni - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Krakowskie PrzedmieścieKrakowskie Przedmieście Fot. ZDM Zniszczona nawierzchnia Krakowskiego Przedmieścia, fot. ZDM

Choć roboty mają się skończyć w przyszłą sobotę, to - ze względu na technologię i konieczność związania betonu - ulica zostanie otwarta dla autobusów dopiero w poniedziałek - 12 października. W tym czasie konieczna jest zmiana tras 9 linii.

Oto szczegóły:

* 116, 178, 180, 503, 518 i nocna N44 kursujące w kierunku Żoliborza od skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia z Królewską pojadą ulicami: Królewska - pl. Piłsudskiego - Focha - Moliera - Senatorska - Miodowa i dalej swoimi trasami; natomiast w przeciwnym kierunku od skrzyżowania Miodowej z Senatorską: Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;

* 128 i 175 w kierunku Dworca Centralnego od skrzyżowania Moliera z Senatorską pojadą ulicami: Senatorska - Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoimi trasami;

ZTM Warszawa. Autobus linii 175 na Krakowskim Przedmieściu ZTM Warszawa. Autobus linii 175 na Krakowskim Przedmieściu  Fot. Stefan Romanik / Agencja Wyborcza.pl Autobus linii 175 na Krakowskim Przedmieściu, fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta

* 222 w kierunku pętli Bielańska od skrzyżowania Krakowskiego Przedmieścia z Królewską pojedzie ulicami: Królewska - pl. Piłsudskiego - Focha - Moliera - Senatorska i dalej swoją trasą; a w przeciwnym kierunku od skrzyżowania Bielańskiej z Senatorską i Wierzbową: Wierzbowa - pl. Piłsudskiego - Królewska - Krakowskie Przedmieście i dalej swoją trasą.

W dwa kolejne weekendy (3-4 i 10-11 października) będą obowiązywały trasy takie jak podczas weekendowych wyłączeń ruchu na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.

Zakaz ruchu na Krakowskim Przedmieściu od Królewskiej do Senatorskiej nie będzie obowiązywał m.in. mieszkańców, pracowników jednostek i urzędów znajdujących się w okolicy. Dla samych mieszkańców możliwy będzie dojazd od strony ul. Miodowej do ul. Koziej; od strony ul. Miodowej będzie także zapewniona obsługa Pałacu Ślubów.

Więcej o: