Syreny?! Jest oświadczenie ratusza w sprawie tajemniczych zajść nad Wisłą

Aż trudno w to uwierzyć! Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak właśnie przekazał oficjalną informację, że na terenie warszawskiej Stacji Filtrów i Wodociągów schwytano niewielką grupę dorosłych syren. W tej chwili stworzenia są obserwowane i badane przez specjalistów.

Spodobało ci się? Polub nas

W specjalnym oświadczeniu miasto poinformowało, że na terenie warszawskich Filtrów pracownicy dokonali niezwykłego odkrycia. - Stworzenia najprawdopodobniej trafiły w nocy do systemu miejskiej kanalizacji i nie zdołały się z niego wydostać. Pracownicy nie wiedzą, w jaki sposób dostały się do systemu, podejrzewa się jednak, że pewien wpływ miał na to niski stan wody w Wiśle - mówi Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Wiadomo, że ssaki zostały ulokowane na terenie Warszawy, jednak władze miasta nie mogą na razie poinformować opinii publicznej o ich szczegółowej lokalizacji. Zostały poddane kwarantannie, gdzie otrzymają niezbędną pomoc medyczną oraz zostaną poddane serii niezbędnych testów. Obiecują jednak, że kiedy wszelkie zagrożenie zostanie wyeliminowane, planowane jest otwarcie placówki, gdzie będzie można z bliska obejrzeć odkrycia.

Władze Warszawy oraz Zarządu Wodociągów zapewniają, że incydent nie wpłynął w żaden sposób na stan wody w miejskiej sieci, jest ona nadal w 100 procentach zdatna do picia.

Wiadomo, że ssaki zostały ulokowane na terenie Warszawy, jednak władze miasta nie mogą na razie poinformować opinii publicznej o ich szczegółowej lokalizacji. Zostały poddane kwarantannie, gdzie otrzymają niezbędną pomoc medyczną oraz zostaną poddane serii niezbędnych testów. Obiecują jednak, że kiedy wszelkie zagrożenie zostanie wyeliminowane, planowane jest otwarcie placówki, gdzie będzie można z bliska obejrzeć odkrycia. Władze Warszawy oraz Zarządu Wodociągów zapewniają, że incydent nie wpłynął w żaden sposób na stan wody w miejskiej sieci, jest ona nadal w 100 procentach zdatna do picia.

Wszystko wskazuje na to, że znalezisko ma związek z ostatnimi zajściami nad Wisłą.

A teraz wyjaśniamy. Do współpracy przy tym niecodziennym odkryciu zostali poproszeni organizatorzy Festiwalu Nowi Warszawiacy - wspólnego projektu Białołęckiego Ośrodka Kultury, Muzeum Woli, Muzeum Warszawy, Miasta Stołecznego Warszawy oraz Domu Kultury Działdowska.

Film promuje ten Festiwal.

Przedsięwzięcie składa się z trzech filarów: animacji społecznych "Warszawa od środka", odbywających się od lipca do października 2015 na Woli i Białołęce, działań artystycznych (wrzesień, październik 2015) oraz debat, paneli dyskusyjnych i konferencji naukowej nt. nowych warszawiaków (październik-grudzień 2015). Interdyscyplinarne działania są próbą zmierzenia się z tożsamością stolicy, z oczekiwaniami jej mieszkańców i przyjezdnych, zawierają krytyczną refleksję na temat zmian we współczesnej Warszawie.

Informacje na temat Syren będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej projektu www.nowiwarszawiacy.pl.

Więcej o: