Mostem Łazienkowskim pojedziemy już 1 listopada

Do końca października remont Mostu Łazienkowskiego będzie skończony - ogłasza na twitterze prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jeśli wszystko pójdzie z planem Łazienkowskim pojedziemy już pierwszego listopada.

Spodobało ci się? Polub nas

Prawobrzeżna i lewobrzeżna Warszawa znów zostały połączone, ekipa remontowa zlikwidowała ostatnią szczelinę między łączonymi szczelinami.

twittertwitter twitter.com/hannagw twitter.com/hannagw

Most Łazienkowsk i był remontowany po pożarze, do którego doszło 14 lutego 2015 roku. Po ekspertyzie okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano, stąd aż siedmiomiesięczny remont i decyzja, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji.

6Przesuwanie stalowej konstrukcji mostu Lazienkowskiego6Przesuwanie stalowej konstrukcji mostu Lazienkowskiego Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Jak podkreślają budowlańcy - na moście nie będzie żadnych elementów drewnianych, które mogłyby się łatwo zapalić. Hanna Gronkiewicz - Waltz obiecuje, że przeprawa w nowej wersji powinna wystarczyć na następne 100 lat.

Most ŁazienkowskiMost Łazienkowski facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz

Więcej o: