Protest taksówkarzy to był koszmar? Jutro nie będzie lepiej. Miasto sparaliżują rowerzyści z Masy Krytycznej

24 września w czwartek protest około 2 tysięcy taksówkarzy skutecznie zakorkował stolicę. Trwał od 7 rano do godziny 12. Zakończył się pod Sejmem. Wydawałoby się, że już dość walki z utrudnieniami w mieście wywołanymi przez zbuntowane środowisko jak na ten tydzień. Pobożne życzenie... jutro na ulice Warszawy wyjadą rowerzyści z Masy Krytycznej, no a w niedzielę - miasto sparaliżują biegacze biorący udział w Maratonie Warszawskim.

Spodobało ci się? Polub nas

Od 7 rano w w czwartek w Warszawie protestowali taksówkarze. Zakończyli protest dopiero około 12:00. Wszyscy ci, którzy rano jechali do pracy samochodami lub autobusem, musieli stać w ogromnych korkach. Prawdopodobnie wielu spóźniło się do biura. Takie sytuacje budzą wiele emocji - bogu ducha winni mieszkańcy miasta, którzy chcą funkcjonować jak zazwyczaj, są podporządkowani działaniom określonej grupy ludzi, która uważa, że wyłącznie poprzez blokowanie miasta, zwróci na siebie uwagę władz.

Protest taksówkarzy na szczęście mamy już za sobą. Ale, żeby tego było mało, już jutro na ulice Warszawy wyjadą sfrustrowani rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej , którzy walczą o bezpieczne ulice i przejazdy rowerowe.

Tym razem Masa pojedzie na Mokotów do Doliny Służewieckiej (ponieważ wciąż brakuje tam przejazdów rowerowych przez niektóre skrzyżowania), al. Wilanowską (gdzie obowiązuje absurdalny zdaniem uczestników zakaz jazdy rowerem), czy Niepodległości, na której z kolei brakuje w ogóle drogi rowerowej.

Masa Krytyczna WarszawaMasa Krytyczna Warszawa Trasa Warszawskiej Masy Krytycznej/ www.masa.waw.pl Trasa Warszawskiej Masy Krytycznej/ www.masa.waw.pl

Trasa: Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, pl. Unii Lubelskiej, Goworka, Spacerowa, Belwederska, Sobieskiego, św. Bonifacego, Dolina Służewiecka, al. Wilanowska, Bukowińska, Domaniewska, Samochodowa, Joliot-Curie, Odyńca, al. Niepodległości, Koszykowa, Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.

Dystans trasy wynosi ok. 23 km. Masa Krytyczna ruszy 25 września o 18:00 z Placu Zmakowego.

Dystans trasy wynosi ok. 23 km. Masa Krytyczna ruszy 25 września o 18:00 z Placu Zamkowego.

Więcej o: