Ostatnia okazja, żeby zobaczyć pokaz w Multimedialnym Parku Fontann!

W piątek i sobotę (25 i 26 września) miasto zaprasza na ostatnie w tym roku pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Widowisko ?Światła wody? rozpocznie się o godz. 21.00.

Spodobało ci się? Polub nas

Kolejny sezon w Multimedialnym Parku Fontann cieszył się, jak informuje miasto, wielkim powodzeniem wśród warszawiaków i turystów. Pokazy obejrzało według danych 850 tys. widzów. Średnio na jeden pokaz przychodziło ok. 20 tys. osób.

Multimedialny Park FontannMultimedialny Park Fontann Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl Franciszek Mazur/ Agencja Gazeta

W tym roku na terenie parku na Podzamczu odbyły się także "Dancingi 60-lecia" zorganizowane z okazji rocznicy powstania Stołecznej Estrady, operatora fontann. Potańcówki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków, którzy w kolejne soboty przychodzili potańczyć w rytm za każdym razem innego rodzaju muzyki - od szlagierów warszawskich po rock'n'rolla. Fontanny  o powierzchnia lustra wody 2850 m2 i mieszczące  blisko 800 m3 wody są także atrakcyjne w ciągu dnia. Zwłaszcza w tegoroczne, upalne lato towarzystwo wody tryskającej z kilkuset dysz dawało wytchnienie.

Multimedialny Park FontannMultimedialny Park Fontann Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Zakończenie codziennej pracy fontann planowane jest na połowę października, kiedy konserwacji zostaną poddane wierzchnie warstwy izolacyjne dna niecek. Powodem przeprowadzenia konserwacji jest zużycie materiału wynikające z warunków atmosferycznych, takich jak nasłonecznienie w lecie oraz mróz w zimie, a także  działania samej wody. Koszt prac to 130 tys. zł.

Multimedialny Park Fontann otwarty 7 maja 2011r., to największa tego typu inwestycja w przestrzeni miasta w Polsce, łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. Od 2013 r. Park Fontann znajduje się pod opieką Stołecznej Estrady.

Więcej o: