W ten weekend ostatni targ śniadaniowy w letnich lokalizacjach! Bez obaw, jesienią też najemy się do syta. Sprawdź, gdzie!

Targi śniadaniowe w tym sezonie osiągnęły szczyt popularności. Odbywały się w aż pięciu lokalizacjach w Warszawie i w każdy weekend przyciągały tłumy. Sprzeciw radnych PiS wobec obecności targu na Żoliborzu nie zniechęcił miłośników letnich śniadań na powietrzu do udziału w cotygodniowej uczcie. Wręcz przeciwnie - targ wsparły setki warszawiaków. W ten weekend pożegnamy targ śniadaniowy w Warszawie, ale nie martwcie się - w sezonie jesienno-zimowym targ odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach - na Mokotowie i Żoliborzu.

Spodobało ci się? Polub nas

W sezonie letnim 2015 Targ Śniadaniowy odbywał się aż w pięciu lokalizacjach - na Ursynowie w Parku przy Bażantarni, na Żoliborzu na Skwerze przy al. Wojska Polskiego, na Woli w Parku Moczydło, na Mokotowie na rogu Puławskiej i Woronicza oraz na Powiślu na roku ul. Rozbrat i Szarej.

Warsztaty kulinarne - za darmo

26 i 28 września targ odbędzie się po raz ostatni we wszystkich letnich lokalizacjach. Jak mówi Ewa Rzeszowska, warto odwiedzić jedną z lokalizacji ze względu na bezpłatne warsztaty kulinarne, w których każdy będzie mógł wziąć udział. Zapisy trwają.

Na Żoliborzu warsztat pt. Smaki Persji poprowadzi Shirin Naeimi - irańska aktywistka walcząca o prawa kobiet. Na Mokotowie z kolei odbędzie się warsztat wegetariański z kucharzem Wege Kiosku Piotrem Krupą. Piotr pokaże, jak zrobić wyśmienitego falafela.

Nowe lokalizacje jesień/zima

Od 10 października targ odbywać się będzie wyłącznie w dwóch - zadaszonych - miejscach - na Żoliborzu przy al. Wojska Polskiego 1a, w Gimnazjum nr 55 im. Jana Bytnara ps. "Rudy" oraz na Mokotowie w XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Wiktorskiej 99.

Targ śniadaniowy jesień/ zimaTarg śniadaniowy jesień/ zima Targ śniadaniowy/ Facebook.com Targ śniadaniowy/ Facebook.com

Jak poinformowała nas Ewa Rzeszowska z Targu Śniadaniowego, lokalizacja na Żoliborzu jest już sprawdzona, na Mokotowie Targ odbywać się będzie w tym roku po raz pierwszy. W obu miejscach targ będzie się częściowo odbywał pod dachem, a częściowo na dziedzińcu.

Podobnie jak w przypadku targów letnich, oprócz jedzenia będą różne atrakcje dla dzieci, a także, jak podkreśliła Ewa Rzeszowska, zorganizowana zostanie szkółka dla najmłodszych, która odbywać się będzie przez pół roku. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów między innymi z Muzeum Sztuki Nowoczesnej i będą dotyczyć sztuki oraz komunikacji wizualnej. Zajęcia będą dodatkowo płatne.

12 tysięcy śniadań, 13 tysięcy kaw

Ewa Rzeszowska podkreśliła, że mimo wielkiego sukcesu Targu w sezonie letnim 2015, organizatorzy nie mają zamiaru spocząć na laurach. - Będziemy się starać uatrakcyjnić targi śniadaniowe odbywające się jesienią i zimą. Planujemy również zorganizować specjalny targ z okazji świat Bożego Narodzenia - informuje.

Jak powiedziała Ewa Rzeszowska, w sezonie letnim niewątpliwie targ odwiedziło największa liczba osób. - Policzyliśmy, że w całej Polsce odbyło się 300 dni targowych, zostało zjedzonych ok. 12 tysięcy śniadań i wypitych 13 tysięcy kaw w każdy weekend - opowiada. - Po raz pierwszy targi odbywały się w aż pięciu miastach w Polsce, a w Warszawie w aż pięciu lokalizacjach - dodaje.

Ciężko Ewie powiedzieć, który warszawski targ cieszył się największym zainteresowaniem. - Na pewno hitem był targ na Ursynowie, który zaczęliśmy organizować na prośbę mieszkańców dopiero w połowie sezonu. Okazało się, że tam naprawdę potrzebna była tego typu inicjatywa - opowiada. - Mokotów oraz Powiśle również robiły furorę, tradycyjnie wiele osób odwiedzało pierwszy w historii targ - na Żoliborzu - dodaje.

Zdaniem Ewy Rzeszowskiej, zainteresowanie targiem z roku na rok jest coraz większe. - Mam wrażenie, że powodem jest rosnąca świadomość warszawiaków na temat tego typu inicjatyw, i mam tu na myśli nie tylko targ śniadaniowy, ale również inne wydarzenia, których w tym sezonie w Warszawie było bardzo wiele - opowiada.

Więcej o: