W sobotę kolejna wielka manifestacja antyimigrancka w Warszawie pod hasłem "Chcemy repatrianta a nie imigranta"

"To będzie większa akcja, niż protesty Anty-ACTA z 2012 roku!" - reklamują manifestację organizatorzy z Młodzieży Wszechpolskiej.

Spodobało ci się? Polub nas

W całej Polsce według organizatorów kilkudziesięciu sobotnich manifestacji na ulicę ma wyjść kilkaset tysięcy osób. Organizatorem akcji jest Młodzież Wszechpolska.

facebook.com/Wszechpolacyfacebook.com/Wszechpolacy facebook.com/Wszechpolacy

facebook.com/Wszechpolacy

- Manifestacja w Warszawie jest elementem szerokiej akcji anty imigranckiej w kilkudziesięciu miastach w Polsce - mówi Łukasz Walczak, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej. - Tylko na samym w Mazowszu odbędzie się 10 - 11 mniejszych manifestacji organizowanych przez narodowców. Odbędą się one m.in.: w Warszawie, Siedlcach, Żyrardowie, Szydłowcu, Piastowie, Błoniu. Ilu nas będzie w Warszawie? Trudno powiedzieć, na pewno tysiące - zapewnia Walczak.

facebook.com/Wszechpolacyfacebook.com/Wszechpolacy facebook.com/Wszechpolacy

facebook.com/Wszechpolacy

Jak zapewnia Walczak - stacjonarny charakter manifestacji na Placu Zamkowym sprawi, że będzie miała pokojowy charakter.

- Przemawiać będzie m.in. szefowa organizacji skupiającej Polaków w Donbasie, będziemy zbierać pieniądze na remont kilku lokali w Małopolsce, w których moglibyśmy umieścić rodziny repartiantów ze wschodu. Na telebimie będziemy pokazywać zamieszki islamistów we Francji, Hiszpanii i Grecji - mówi Adam Andruszkiewicz, prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

- Czy zamieszki pokazywane z telebimów nie wywołają zamieszek na Placu Zamkowym?

- Nie, nie ma takiej możliwości - odpowiada Walczak - Skoro nie było zamieszek 12 września, kiedy stołeczny ratusz próbował odwołać naszą manifestację, to teraz będzie jeszcze spokojniej. To nie są Węgry, to nie południe Europy, my nie mamy takiej mentalności i skłonności do zamieszek - zapewnia Walczak.

facebook.com/Wszechpolacyfacebook.com/Wszechpolacy facebook.com/Wszechpolacy facebook.com/Wszechpolacy

Przypominam, że w trakcie ostatniej manifestacji nie obyło się bez incydentów, jak choćby wpuszczenie gazu łzawiącego do falafelowni na ul. Senatorskiej .

- Ten incydent mógł mieć coś wspólnego z szeroko rozumianymi nastrojami anty-imigracyjnymi, ale to się działo poza naszą manifestacją i po jej zakończeniu. Poza tym nie złapano nikogo za rękę. Nie wiadomo, kto tak naprawdę to zrobił. Czy skoro nie przepadamy za redakcją, którą pan reprezentuje i dzień po naszej manifestacji ktoś zaatakuje waszą siedzibę na ul. Czerskiej, będzie to znaczyło, że my to zrobiliśmy? - pyta Walczak.

facebook.com/Wszechpolacyfacebook.com/Wszechpolacy facebook.com/Wszechpolacy

facebook.com/Wszechpolacy

Jaki charakter będzie miała sobotnia manifestacja? Komentarze internautów zapowiadających swoją obecność są jednoznaczne. Bynajmniej nie są pokojowe.

Więcej o: