Andrzej Dołecki, prezes Wolnych Konopi został zaprzysiężony na posła. W sejmie spędzi najbliższy miesiąc

Dołecki w sejmie zastąpił Janusza Palikota, który zrzekł się mandatu poselskiego. - Jeśli będzie trzeba to przyniosę śpiwór i zamieszkam na stole u szefa Komisji Zdrowia aby w końcu rząd zajął się złożonymi projektami dotyczącymi medycznej marihuany - mówi Dołecki

Spodobało ci się? Polub nas

Do wyborów czasu zostało niewiele, zaledwie kilka posiedzeń sejmu w gorącym przedwyborczym okresie. Mimo wielu złożonych projektów i inicjatyw poselskich, nie ma już szans na uchwalenie prawa dla pacjentów medycznej marihuany w tej kadencji. Nic nie wskazuje na to, że marihuana stanie się kiełbasą wyborczą.

Dołecki jednak przekonuje, że w Sejmie próżnował nie będzie i wykorzysta ten czas do końca.  Zapowiada, że zrobi wszystko by Sejm przyjął jakiekolwiek, tymczasowe rozwiązanie umożliwiające dostęp do medycznej marihuany najbardziej potrzebującym pacjentom .

Andrzej DołeckiAndrzej Dołecki Andrzej Dołecki

Andrzej Dołecki

- Jeśli nie, dołożę wszelkich starań w granicach prawa aby wszyscy posłowie oraz pracownicy sejmu i rządu (Komisja Zdrowia, Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Farmaceutyczny, Urząd Rejestracji Leków i inni) odpowiedzialni za blokadę prac nad prawem dla pacjentów ponieśli odpowiedzialność polityczną w dniu wyborów.

Dołecki zapowiada, że ujawni wszelkie powiązania personalne, polityczne oraz biznesowe, z powodu których nie podjęto czy też blokowano prace nad ochroną praw pacjentów stosujących medyczną marihuanę.

DołeckiDołecki Andrzej Dołecki Andrzej Dołecki

- Nie pozwolę na fałszywe wykorzystanie tematu medycznej marihuany w kampanii wyborczej - mówi.

Wolne Konopie najbliższy miesiąc planują poświęcić na kampanię Dołeckiego, który zamierza kandydować w najbliższych wyborach jako kandydat niezależny z list Zjednoczonej Lewicy.

Tymczasem poseł Andrzej Dołecki zapewnia, że nie zapomni o zwykłych palaczach trawki i zawalczy o to aby przestano karać za jej posiadanie.

Więcej o: