W czwartek taksówkarze zablokują miasto. "Będziemy jeździć zgodnie z przepisami i bez zbędnego pośpiechu"

Na czwartek taksówkarze zapowiedzieli protest w Warszawie. Chcą zebrać się w pięciu punktach miasta i przejechać do centrum. W strajku może wziąć udział nawet 2 tys. taksówkarzy.

Spodobało ci się? Polub nas

Dlaczego taksówkarze protestują? Chcą zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. Domagają się większych kontroli, aby zlikwidować czarny rynek taksówkarski. Sami napisali już projekt nowelizacji do ustawy i dostarczyli go do Sejmu. Zgodnie z zaproponowanymi przez nich zmianami, jak informuje TVN Warszawa , kary finansowe za wykonywanie nielegalnych usług przewozowych mieliby ponosić nie tylko kierowcy, lecz także firmy i korporacje, za pośrednictwem których zamawiane są usługi.

Protest organizuje Inicjatywa Porozumienie Taksówkarzy Warszawskich i kilka korporacji działających w mieście. Zgodnie z zapowiedziami, jak czytamy na portalu, strajk rozpocznie o godz. 7 rano. Taksówkarze mają zebrać się na pięciu parkingach przed warszawskimi hipermarketami: Tesco na ul. Stalowej, Real przy ul. Jubilerskiej, OBI przy ul. Płaskowickiej, L. Eclerc przy ul. Jutrzenki i Wola Park na ul. Górczewskiej.

Następnie chcą przejechać do centrum. Trasy mają zostać podane dopiero w czasie zbiórki. - Przejazdy mają odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, łącznie z obowiązkowym zapinaniem pasów, niekorzystaniem z telefonów itp. - czytamy w zapowiedzi organizatorów.Co oznacza to dla innych kierowców? Taksówkarze mogą znacznie spowolnić lub nawet sparaliżować ruch na głównych stołecznych arteriach. Protest ma potrwać do godz. 12.

Więcej o: