37. PZU Maraton Warszawski w końcu połączy dwa brzegi. Takiej trasy jeszcze nie było! [MAPKA]

Do wielkiego maratonu PZU pozostały tylko cztery dni. To pierwszy bieg, który naprawdę połączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę. Poznajcie trasę 37. PZU Maratonu Warszawskiego.

Spodobało ci się? Polub nas

Nowa trasa Maratonu Warszawskiego to w skrócie - sześć dzielnic, dwa mosty i dwa brzegi Wisły połączone jedną, wyjątkową trasą. Wniosek nasuwa się więc jeden - w końcu powstała trasa która naprawdę łączy prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę.

Podczas biegu uczestnicy zobaczą Pragę Północ i Saską Kępę , które do tej pory rzadko gościły biegaczy. Trasa prowadzi m.in. przez ulicę Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską.

Zawodnicy przebiegną ponadto przez bramy Cytadeli, która na co dzień jest zamkniętym terenem wojskowym, a także przez znane już im z poprzednich edycji imprezy miejsca, jak Łazienki Królewskie czy tunel.

Trasa maratonu jest również bardzo zielona, ponieważ przebiega aż przez sześć warszawskich parków: Skaryszewski, Nad Balatonem, Agrykolę, Łazienki Królewskie, Kępę Potocką i Park Praski.

Kliknij na mapkę, żeby powiększyć

materiały prasowe

Trasa maratonu:

Biegacze ruszą spod Stadionu Narodowego o godzinie 9:00 i pobiegną w stronę Pragi. Wbiegając w Aleję Zieleniecką, będą się kierować w stronę Saskiej Kępy. Pobiegną przez jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Warszawie.

4 kilometr: Gocław

Na osiedle wbiegną ulicą Bora-Komorowskiego. Łagodnym łukiem okrążą Gocław. W okolicy 8 kilometra zacznie się na Wał Miedzeszyński. Długa prosta prowadzi aż do Mostu Świętokrzyskiego. Na 12 kilometrze biegacze miną Stadion Narodowy, skręcą w lewo i przebiegną przez most.

13 kilometr: Powiśle

Z Mostu Świętokrzyskiego biegacze srkęcą w lewo, w ulicę Dobrą. Po pokonaniu kilku kilometrów w cieniu drzew dotrą do Alei Tomasza Hopfera. Potem jeszcze kilometr przez Łazienki Królewskie. Na 19 kilometrze wbiegną na Wisłostradę.

Półmetek: Most Poniatowskiego

Długi, prosty odcinek poprowadzi bigaczy wzdłuż Wisły aż do 29 kilometra. Po drodze zanurzą się oni w mroku tunelu, będą podziwiać Skarpę Wiślaną i Park Fontann. Potem zobaczą potężną bryłę Cytadeli, i od 27 kilometra rozpoczną pięciokilometrową rundę wokół Kępy Potockiej.

36 kilometr: Praga

Podróż przez jedną z najbardziej tajemniczych warszawskich dzielnic biegacze rozpoczną od zbiegu z Mostu Gdańskiego na ulicę Starzyńskiego. Ulicami Namysłowską, Brechta i Dąbrowszczaków dotrą do 39 kilometra. Zbiegną między Ogrodem Zoologicznym a Parkiem Praskim aż nad Wisłę. Potem pozostanie im jeszcze tylko Port Praski, widok Mostu Świętokrzyskiego i Już pod Stadion Narodowy.

Więcej o: