L.U.C i jego Ibidem'40 otworzy dziś nową siedzibę Muzeum Katyńskiego na Warszawskiej Cytadeli

Z okazji otwarcia nowej siedziby Muzeum Katyńskiego na Warszawskiej Cytadeli Narodowe Centrum Kultury oraz Muzeum Wojska Polskiego zapraszają na koncert multimedialny ?IBIDEM '40?.

Spodobało ci się? Polub nas

Widowisko multimedialne przygotowane zostało przez Łukasza L.U.C - a  Rostkowskiego w ramach kampanii społeczno - edukacyjnej "Pamiętam. Katyń 1940" i przypomina o tegorocznej, 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Koncert odbędzie się dziś o godz. 20.00.

DLOWRDLOWR Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta

L.U.C, opierając się na koncepcie swojego albumu "39/89 Zrozumieć Polskę", będącego podróżą przez półwiecze polskiej historii - lata 1939-1989, zatrzymał się na wydarzeniach lat czterdziestych. W trakcie koncertu elektronika generowana przez artystę oraz fragmenty archiwalnych wypowiedzi radiowych, zabrzmi w towarzystwie instrumentalnego zespołu kameralnego, w tym: skrzypiec, wiolonczeli, altówki, trąbki, perkusji, gitary elektrycznej i kontrabasu.

L.U.C/Ibidem' 40L.U.C/Ibidem' 40 L.U.C/Ibidem' 40 L.U.C/Ibidem' 40

- To chyba najtrudniejszy do opowiedzenia wątek polskiej historii. Niepojęta, wielopokoleniowa strata, koszmar i rozrywająca niesprawiedliwość zainspirowały mnie do napisania psyhodelicznego requiem. Kameralną orkiestrę i elektronikę połączyłem z motywami ludowych pieśni i lamentów. Sporo tu kompozycji smyczkowych, ale także ekstremalnych częstotliwości, mroku i mocnych brzmień, które wydały mi się jedynym sposobem opowiadania o tej masakrze - mówi Łukasz L.U.C Rostowski Koncert  zostanie wzbogacony animacją przygotowaną przez studio Platige Image.

Bezpłatne zaproszenia na koncert można odbierać w siedzibie Narodowego Centrum Kultury (ul. Płocka 13), w kasie Muzeum Wojska Polskiego oraz przy wejściu do Cytadeli Warszawskiej - Bramie Nowomiejskiej (ul. Jana Jeziorańskiego) na 2 godziny przed koncertem. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszą rezerwację zaproszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej o: