Śpiwory, karimaty, koce dla uchodźców. Do piątku trwa zbiórka darów w Warszawie

Akcję pomocy dla uchodźców organizuje Fundacja Agora. Zebrane dary trafią do Syryjczyków koczujących na Węgrzech. Można je przynosić do recepcji redakcji przy ul. Czerskiej 8/10.

Spodobało ci się? Polub nas

Codziennie nawet kilka tysięcy uciekinierów przed wojną w Syrii, ale też przed talibami w Afganistanie czy dyktaturą w Erytrei, przedostaje się do Węgier. Czekając na dalszą podróż, śpią pod gołym niebem, a jest coraz zimniej. Rzeczy zebrane podczas akcji przekazane zostaną do organizacji węgierskiej MigSzol (Migrant Solidarity Group of Hungary), która rozdzieli je potrzebującym.

Śpiwory, karimaty i koce (używane lub nowe - ważne, aby były czyste) można przynosić do recepcji budynku Agory przy ul. Czerskiej 8/10, w godz. od 8 do 20. Zbiórka potrwa do najbliższego piątku, 18 września.

Zebrane śpiwory i karimaty zawieziemy uchodźcom koczującym na Węgrzech.

Zostaną one przekazane do organizacji węgierskiej MigSzol (Migrant Solidarity Group of Hungary), która rozdzieli je potrzebującym.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby uchodźców, bez względu na ogromne zróżnicowanie stanowisk w tej sprawie. Codziennie nawet kilka tysięcy uciekinierów przed wojną w Syrii, ale też przed talibami w Afganistanie czy dyktaturą w Erytrei, przedostaje się do Węgier. Czekając na dalszą podróż, śpią pod gołym niebem, a jest coraz zimniej.

Więcej o: