Most Grota-Roweckiego: otwarto dodatkowy pas ruchu

Zmiany mają usprawnić przejazd Trasą AK do mostu w stronę Bródna i Białołęki, a także do zjazdu na Wisłostradę.

Spodobało ci się? Polub nas

Od dzisiaj kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy ruchu na jezdni lokalnej i jeden w części przewidzianej dla ruchu tranzytowego.

Do 21 września drogowcy planują otwarcie południowej jezdni przeprawy i otwarcie: zjazdów na Trasę AK na w. Marymoncka - z ul. Słowackiego (od strony Żoliborza) na jezdnię w stronę mostu Grota i z ul. Marymonckiej na jezdnię w stronę Powązek i Bemowa, a także wjazdów na z Wisłostrady oraz zjazdów z mostu na ulicę Modlińską.

W pierwszej kolejności kierowcom zostanie udostępniona Trasa AK na odcinku od węzła Powązkowska  do Mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego w pełnym przekroju - od 2 do 3 pasów ruchu na jezdni głównej oraz po 3 pasy ruchu na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej - docelowo przeznaczonej dla ruchu lokalnego.

Przez kolejne 10 dni zamknięte będą jeszcze cztery pasy ruchu na samym moście - po dwa wewnętrzne w obu kierunkach. To czas jaki jest potrzebny na odtworzenie pasa rozdziału między jezdniami głównymi S8, czyli likwidację przewiązek.

Następnym etapem wdrażania docelowej organizacji i ruchu będzie odtworzenie wysp dzielących pomiędzy jezdniami S8 a jezdniami zbiorczo-rozprowadzającymi co zajmie ok. 10 dni. Będzie się to wiązało się z zawężeniem jezdni zbiorczo-rozprowadzających jak i ciągu głównego (tranzytowego) o 1 pas ruchu.

Po udostępnieniu kierowcom Mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego w pełnym przekroju 10 pasów ruchu w obu kierunkach prowadzone będą ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe na pozostałych obiektach.

Więcej o: