Radny Ursynowa postanowił zostać księdzem. "Opuszczam samorząd dla nowego zadania"

Michał Radziwiłł, niezależny radny z Zielonego Ursynowa zrezygnował z mandatu by wstąpić do zgromadzenia Księży Misjonarzy. - "Od momentu przekroczenia progu mojej nowej uczelni chciałbym się skupić na przygotowywaniu się do tego zadania" - stąd decyzja o rezygnacji z dotychczasowej funkcji.

Spodobało ci się? Polub nas

W wywiadzie, którego radny udzielił portalowi Halo Ursynów przyznaje, że do decyzji dojrzewał kilka lat. - Miałem w tym czasie wiele innych zadań do wykonania. Wspaniała rodzina, harcerstwo, studia na Politechnice, Rada Dzielnicy, parafia - poprzez te wszystkie doświadczenia Bóg mnie do tego przygotował. Owoce niektórych działań widzę już teraz, choć lwia część jest przede mną jeszcze ukryta. Tylko Pan Bóg wie, do czego były mi te wszystkie historie - tłumaczy w rozmowie ze Sławkiem Kińczykiem. I dodaje: - Wielu chłopców i dziewcząt zadaje sobie jak ja pytanie: jakie jest moje powołanie? Moi rówieśnicy wchodzą w etap życia, kiedy przejmują odpowiedzialność za rozmaite obszary życia w Polsce - zakładają rodziny, niektórzy idą na studia, do pracy, do polityki. Ja Miłością Bożą zostałem wezwany do seminarium. Żadnego powołania nie należy się bać, nieszczęścia rodzą się, gdy przed nim się ucieka. Zachęcam do tego, żeby słuchać codziennie Słowa Bożego, bo ze słuchania rodzi się mądrość. Wtedy łatwiej jest dokonać dobrego wyboru.

Michał RadziwiłłMichał Radziwiłł http://michalradziwill.blogspot.com/ http://michalradziwill.blogspot.com/

Michał Radziwiłł w listopadowych wyborach samorządowych startował z listy Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa (zdobył 672 głosy).  W czasie blisko rocznej kadencji złożył 24 interpelacje zajmował się m.in. częstotliwością odbioru odpadów zielonych, boiskiem na Kajakowej i zabiegał o remont ul. Farbiarskiej).

Więcej o: