Szybciej z Warszawy do Berlina. PKP skróci czas podróży o kilkadziesiąt minut

W tej chwili, ekspress ze stolicy do Berlina, jedzie ponad pięć godzin. Od grudnia czas podróży skróci się o ponad pół godziny, albo i więcej, w zależności od konkretnego połączenia.

Spodobało ci się? Polub nas

Skrócenie czasu przejazdu na tej trasie nastąpi wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, 9 grudnia. W porównaniu z dotychczasowym, podróż pomiędzy stolicami Polski i Niemiec skróci się o około pół godziny. Przedstawiciele obu krajów, dyskutowali w piątek w Poczdamie na temat usprawnienia ruchu kolejowego.

Połączenia ekspresowe będą pokonywać tę trasę w dokładnie 4 godziny i 57 minut. Czas przejazdu może zostać skrócony, dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym na poszczególnych odcinkach linii kolejowej E-20 oraz zwiększeniu średniej prędkości składów na tej trasie. Spotkanie posłużyło dyskusji na temat dokończenia realizacji kluczowych inwestycji, które polepszą jakość połączeń kolejowych pomiędzy oboma krajami.

Zmiany mają związek z wprowadzeniem przez PKP nowego rozkładu jazdy. Wejdzie on w życie 9 grudnia i od tej pory połączenia ekspresowe będą pokonywać tę trasę w ciągu: 4 godziny i 57 minut. W tej chwili, aby przebyć drogę potrzebujemy ok. 5 godzin i 43 minut.

Trasa z Warszawy do BerlinaTrasa z Warszawy do Berlina http://rozklad-pkp.pl/ http://rozklad-pkp.pl/

Jak informuje koleje czas przejazdu skróci się dzięki pracom modernizacyjnym na odcinkach linii E-20. W planach jest także zwiększenie średniej prędkości składów na tej trasie.

Więcej o: