Nowa dzielnica - Baiłołęka? - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

O drogowcach, którzy chyba pracują w pośpiechu, o nowych 130 elektrycznych autobusach i o kilku zdecydowanie #frajerskich pomysłach miasta. Jak dobrze, a może jak źle przebiegł miniony tydzień?

Spodobało ci się? Polub nas

Jak co piątek ekipa bloga Pańska Skórka przygotowała podsumowanie tygodnia dla czytelniczek i czytelników metrowarszawa.pl, zapraszamy do lektury!

#ELEGANCKO

Mieliśmy przez chwilę stację metra Świękotrzyska, a teraz drogowcy ufundowali warszawiakom nową dzielnicę - Baiłołęka . Nie wiemy dokładnie, gdzie leży nowa dzielnica, ale z przyjemnością wpadniemy sprawdzić czy infrastruktura rowerowa i kawiarniana jest przyjazna mieszkańcom. A tak na serio, to drodzy drogowcy polecamy przejrzeć mapę Warszawy.

Jest taka linia autobusowa - 222. Co w niej fajnego oprócz numeru i trasy? A to, że obsługiwana jest przez 10 elektrycznych autobusów . Jeżdżą raptem od lipca, ale już teraz MZA zdecydowały się na zakup kolejnych 130. Po cichu liczymy też, że może trolejbusy wrócą kiedyś na ulice stolicy.

Okolice metra Młociny doczekały się miejscowego planu zagospodarowania. I Chwała za to! Nie ma chyba gorszej rzeczy niż wydawane na lewo i prawo wuzetki (warunki zabudowy). ALE...

#FRAJERSKO

Martwi nas trochę planowane tam centrum handlowe. Mieszkam na Bielanach całe życie i nigdy specjalnie nie przeszkadzał mi fakt braku galerii handlowej. Tym bardziej, że w sąsiedniej Białołęce powstaje nowe centrum handlowe.

Pewna renomowana prywatna szkoła wyższa (od niedawna uniwersytet) obkłada swoją siedzibę styropianem. W zasadzie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to przedwojenny budynek wpisany do gminnej ewidencji zabytków (fabryka Szpotańskiego na Kamionku). Cóż możemy powiedzieć? Szara cegło, wróć!

O wypadkach, do których dochodzi coraz częściej w okolicach nowej alei Reymonta już pisaliśmy. I pisać będziemy! W lipcu zginęła kobieta, niedawno znowu doszło do groźnej sytuacji. Kierowco, zwolnij!

Więcej o: