Darmowe szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. 12 września "przygotuj się na wstrząs"

Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który przypada w tym roku 12 września, akcja edukacyjno-informacyjna ?Przygotuj się na wstrząs? organizuje na plaży Wilanów darmowe szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Szkolenia odbywać się będą od 11:00 - 17:00, co godzinę.

Spodobało ci się? Polub nas

Największym zagrożeniem dla życia przy nagłym zatrzymaniu akcji serca nie jest ani zbyt późny przyjazd ratowników, ani brak profesjonalnego sprzętu medycznego. To strach. Aż 63% młodych Polaków nie udzieliłaby pierwszej pomocy, ponieważ boi się, że mogłaby zaszkodzić. Zdaniem specjalistów, nie jest to prawda, ale lęk i tak jest silniejszy, podświadomie kontroluje nasze zachowanie i powstrzymuje przed odpowiednią reakcją.

Warto więc go zmniejszyć i tym samym nabrać przekonania, że nasza pomoc może naprawdę uratować komuś życie. Jak? Oczywiście ucząc się tego, w jaki sposób tej pierwszej pomocy udzielać. Świetną okazją, by to zrobić, będą obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, w ramach których w Warszawie na plaży Wilanów stworzony zostanie Punkt Szkoleń.

Światowy Dzień Pierwszej PomocyŚwiatowy Dzień Pierwszej Pomocy materiały prasowe materiały prasowe

Wykwalifikowani ratownicy medyczni akcji "Przygotuj się na wstrząs" oraz instruktorzy i wolontariusze PCK, prezentować będą na fantomach prawidłowo przebiegającą akcję udzielania pierwszej pomocy oraz zaproszą osoby chętne do przećwiczenia całej procedury.

- Idea stworzenia Punktu Szkoleń powstała przede wszystkim po to, by edukować, jak postępować w przypadku wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego oraz jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Powstaną dwie sekcje szkoleniowe: pierwsza - dedykowana dorosłym, druga - dzieciom i młodzieży - informują organizatorzy.

Celem planowanych działań, jak informują, jest edukacja Polaków w zakresie prawidłowo udzielanej pierwszej pomocy oraz podkreślenie faktu, jak kluczowe jest budowanie świadomości w tym zakresie wśród różnych grup wiekowych.

Więcej o: