Tydzień włoski na Ursynowie. Projekcje filmów, koncerty oraz piknik plenerowy [PROGRAM]

Na Ursynowie przez cały tydzień królować będzie włoski klimat - jedzenie, filmy, muzyka. Organizatorzy "Tygodnia Włoskiego na Ursynowie" dołożyli wszelkich starań, aby warszawiacy odwiedzający południe stolicy poczuli się przez kilka dni jak na południu Europy.

Spodobało ci się? Polub nas

- "Tydzień Włoski na Ursynowie" to wydarzenie kulturalne, skierowane do wszystkich mieszkańców Ursynowa oraz całej Warszawy. Ma na celu przybliżenie kultury, tradycji oraz zwyczajów mieszkańców słonecznej Italii - czytamy na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Głównym wydarzeniem "Tygodnia Włoskiego na Ursynowie", będzie piknik plenerowy, który odbędzie się 12 września br. w Parku przy Bażantarni. - Wśród atrakcji pikniku przygotowaliśmy: koncert Marco Bocchino z zespołem, stanowiska handlowe i gastronomiczne oferujące włoskie przysmaki, pokazy parzenia kawy, krótkie lekcje języka włoskiego oraz strefę zabawy - informują organizatorzy.

Tydzień Włoski na UrsynowieTydzień Włoski na Ursynowie materiały prasowe materiały prasowe

Codziennie (od poniedziałku do czwartku) o godz. 18.00 w Multikinie na Ursynowie będzie można obejrzeć hity filmowe produkcji włoskiej. W repertuarze m.in. : "Wesele w Sorrentino" czy "Habemus Papam - Mamy Papieża". Z kolei od piątku do niedzieli włącznie organizatorzy zapraszają na nowe filmy i koncerty , m.in. "Cud w Mediolanie" w reż. Vittorio De Sica czy "La Strada" - Federico Fellini. Te odbędą się w Domu Sztuki "SMB Jary" przy ulicy Wiolinowej 14, również o godzinie 18.00. Bezpłatne wejściówki będą wydawane w placówce kultury od 10 września.

Pomysłodawcą imprezy jest radny dzielnicy Krystian Malesa. Przekonuje, że Włochy są wyjątkowe i zachęca do udziału w wydarzeniu.

Więcej o: